>
בוקר של חורף בעמק הצבאים

בוקר של חורף בעמק הצבאים

תשעה קבין של יופי לקחה ירושלים… ואז בנו את הולילנד. ישבו חכמי העיר ופרנסיה ואמרו: הבה ונפצה את תושבי ירושלים של מטה ונכין להם עמק פלגי מים ובו צבאים.

וכך קיבלנו את התמונה הזו:

3956-gazelle-jerusalem-עמק-הצבאים

כן, בהחלט. יופי עם כיעור בניגוד מסחרר. טוב שהבת הירושלמית שלי מטה את הכף לטובה.

האמת היא ששתי יוזמות תושבים יפות בירושלים זכו לשיתוף פעולה מצד העירייה והפכו לפנינים אמיתיות: עמק הצבאים וטיילת המסילה. אתם בהחלט יכולים לשלב את שתי האטרקציות לטיול של יום אחד, שאולי יהיה קצת מעייף אבל תוכלו לקנות בו גלידה!

כשאומרים עמק הצבאים יש בראש מין תמונה של טבע פראי ובו משוטטים חופשיים צבאי פרא עצומים עם קרניים אדירות. אז זהו, שלא. קודם כל בגלל שהצבי הארץ ישראלי הוא צנום וצנוע, וכך גם העמק עצמו.

מדובר בטבע מאד-מאד מסודר, עם גדר הפרדה ברורה שתשאיר אתכם על המשעול, וקול שבוקע מרמקולים כשאנשים עוברים את הגדר (כי הם ישראלים, מה יש?!!) ומזהיר אותם לחזור לאזור החוקי.

3955-gazelle-jerusalem-עמק-הצבאים

גם מספרם של הצבאים צנוע, אבל בזכות השטח הלא גדול אפשר בהחלט לראות אותם לעתים קרובות. אנחנו במשפחה מתווכחים אם יש שישה פלוס התינוק, או שהתינוק הוא חלק מהשישה… וכל יום כשאנחנו נוסעים ליד אנחנו מנסים לספור אותם מחדש. בכל מקרה זה סדר הגודל האמיתי של מספר הצבאים שנמצאים בעמק, כן ירבו.

את כל המשעול תוכלו ללכת בנחת-בנחת-בנחת במשך שעה לכל היותר. כן, גם הסבתא וגם עם העגלה.

3957-gazelle-jerusalem-עמק-הצבאים

מאד לא מומלץ להגיע בימים מטורפים של חג ומועד כי אז השטח הקטן ממילא מתמלא בזעקות מויש'לה וחנה-ביילה ואליאור ואלירן, מחמוד ומוחמד ועמית וגם נועה – המון מיזוג ושילוב, אבל מעט מאד שקט.

אבל בחרו לכם בוקר צלול ושקט של חורף ותראו איך תיהנו. במקום שפע פינות הסבה מושקעות לפיקניק מגניב ושלוות אמת. הילדים יוכלו להתרוצץ או לנסוע באופניים ואתם תספגו קצת אוויר הרים.

אבל אם תבואו אחרי הגשם יש מלא בוץ. זה קטע, לא? כמה בוץ יש בטבע, וואי וואי וואי.

3959-gazelle-jerusalem-עמק-הצבאים

באמת שאפשר בכיף לחצות את הכביש הענק שליד היציאה אל תחנת הדלק ולמצוא את דרככם אל טיילת המסילה. משם טיול של עוד שעה וחצי כזה יביא אתכם את מתחם התחנה שבו יש מסעדות ואטרקציות חביבות כמו קרוסלה, והפרחת בועות סבון, ומופעים, וגלידריה! ואחר כך תדרדרו לכם בחזרה לעמק הצבאים וסגרתם יום ירושלמי שליו ומקסים. ואם יש לכם אופניים – עוד יותר נחמד.

3958-gazelle-jerusalem-עמק-הצבאים

ועכשיו אחרי שעשיתי פרסומת לירושלים

בחייאת ניר

רק בין שנינו!

אתה יודע מה הולך בבית הספר של הילדים שלנו? או ברחוב שאני גרה בו?

הגיע הזמן לחשוב גם על התושבים ולא רק על התיירים.

כי ירושלים באמת יפה

אבל היא כל כך כל כך מטונפת שאין דברים כאלה.

לתשומת לבך,

אודה!

עוד טיולים קלילים עם עגלה בכל הארץ? בפוסט הזה.

ואם אתם בנופשון ירושלים כדאי לחשוב גם על גן החיות הנהדר, המלצות לביקור מוצלח בפוסט הזה.

3712-ad

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.