>
מכתב למפרסם

מכתב למפרסם

בוקר טוב!

אני עצבנית היום. כן, באמת, לא תמיד אני מכינה צלחות גלידה משוקולד!. לפעמים אני מתעצבנת.

אני מתעצבנת כי הבלוג מתחיל להיות פופולרי. וזה מעצבן? לא, ברור שלא!! קוראות יקרות (וקוראים!) אני מתה עליכם. למה אני כותבת אם לא בשביל שתקראו? תמשיכו ככה! ספרו עלי לחבריכם, שתפו בפייסבוק… בואו בהמוניכם.

אז לא על הקוראים. אני מתעצבנת על חברות הענק, שבינכה כבר מעצבנות את כולנו בלי גבול. אחרי המחאה החברתית חשבתי שאני יודעת הכל על איך שהאזרחית הקטנה נאלצת לשלם בגדול… וטעיתי! השבוע נתקלתי בסגנון ניצול-מיוחד-לבלוגים-קטנים-רצוי-של-נשים-ובמיוחד-אמהות-שלא-מבינות-כלום.

אני מתחילה לקבל פניות, בלי בושה ובלי חשבון, מכל מיני חברות ענק. הכי גדולות במשק. הם לוקחים איזה מקדם אתרים או חברה חיצונית או שוכרים מישהו. והאדם הזה פונה לבלוגריות ודואג שהן יפרסמו את חברת הענק שלו תמורת…

זהו, תמורת כלום. מה התקציב שמושקע בעניין? אפס מאופס. עכשיו, כל בלוגרית לחוד – ברור, זה רק קצת קוראים בשביל חברת ענק. אבל כל הבלוגריות ביחד – אוהו… איזה שיחוק! קהל יעד מפולח, ממוקד, משכיל, אמיד – החלום הכי סופר מעולה של הפרסומאי עם הראש הכי כחול. ואיזו פלטפורמה – בלוג אמין, ואהוב, שיצר קשר אישי עם הקוראות (והקוראים!) ועכשיו זה ממש כאילו חברה הכי טובה שלך ממליצה לך על משהו!

מה הם נותנים במתנה? כמה מחמאות בשקל. איזה מוצר או שניים. איזה אירוע חגיגי ל'משפיעניות' (בחיי, זו מילה שלהם). יש בלוגריות שכותבות בפירוש – קיבלתי מתנה, סקרתי. יש שכותבות את זה פחות בפירוש. יש אולי כאלה שמקבלות תמורה כספית. אני בטוחה שאף אחת לא ממליצה על משהו שהיא שונאת… אבל בכל זאת!  זה שוב המנגנון הישן והמוכר. ברור שהמפרסמים יודעים טוב מאד (!) מה הכוח שיש לבלוגריות. הן פשוט מנצלים את העובדה שבלוגריות פועלות לחוד. שהכוח שלהן מפוצל. שהן מכניסות כל כך מעט (אם בכלל) שכל מתנה קטנה היא פיתוי. שאלו מביניהן שכן משיגות תמורה משמעותית יותר לא מספרות לאחרות. שמדובר בקבוצה של נשים, ונשים באופן כללי אפשר לתגמל באופן מינימלי – עיינו ערך מורות, עובדות סוציאליות וכן הלאה וכדומה.

מכיוון שכך קיבלתי החלטה חגיגית. אני אכתוב פוסט. זה הפוסט הזה שאתם קוראים עכשיו. וכשיפנו אלי אני אפנה את הפונים אל הפוסט. והפוסט אומר ככה, פשוט מאד: רוצים לפרסם אצלי?? פרסמו. אשמח לשים פרסומת, כמו כולם, גם אני רוצה להתפרנס. רוצים שאסקור מוצר – תשלמו, ואני אשים כותרת: מדור פרסומי. אבל אני בוחרת להסתדר בלי המתנות שלכם, למרות שאני באמת, באמת, ממש אוהבת לקבל לקים במתנה.

בתודה מראש,

סתם עוד בלוגרית

אה, רגע, תוספת של 2017: בפייסבוק נפתחה קבוצה מקסימה ומעצימה של בלוגריות. כי יש בנות שלא מסתפקות רק בלקטר (כמוני) אלא קמות ועושות מעשה. אז אם את בלוגרית, הצטרפי אליה ועזרי להן (לנו) לעשות שינוי.

LOGO COLOR JPG 100px

3 תגובות בפוסט זה
 1. יונית
  on יונ 14th at 2:29 am

  זה בדיוק מה שאני טוענת בבלוג שלי אודות בלוגים, רק בצורה קצת אחרת (אז קראתי לעצמנו זונות) אני מסכימה לחלוטין

  הגב
  • Internet Mom
   on יונ 15th at 9:49 pm

   כן… מילא להיות זונות, לפחות שישלמו! וברצינות- בעיני זו שרשרת של זלזול- קודם המפרסמים מזלזלים בבלוגרית ואז הבלוגרית מזלזלת בקוראים. עדיף לא להשתתף במשחק הזה.

   הגב
 2. ליז
  on מאי 28th at 12:19 pm

  היי, ראשית האתר שלך מגניב. קל וזורם.
  אני מייבאת את המותג בייבי אספן לישראל. http://www.babyaspen.co.il
  יום מקסים,

  ליז

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.