איך מגדלים פרפר

איך מגדלים פרפר

אתן מאמינות בסימנים? אני לא.

אתן מאמינות באמונות טפלות? אני לא.

הפוסט הזה, בכל מקרה… עוסק בסימנים ובאמונות טפלות. איך זה קרה לי- לא יודעת. ככה זה היה. הכל התחיל בגלל הפוסט מגדלים תולעי משי. הזמנתי ביצים, וכתבתי על זה בהתלהבות. הביצים הגיעו אבל ככל הנראה אני חלשה בתולעי משי. אולי הן לא בקעו? אולי הן בקעו ולא הבנו שזה תולעים וחשבנו שזה לכלוכים קטנטנים? לא יודעת. לא נורא (אנחה מקרב לב) ננסה שוב באביב הבא.

בכל אופן, זו לא הנקודה. הנקודה היא שגולש נחמד באופן מיוחד בשם שמוליק הוסיף לפוסט תגובה בזו הלשון:

“אם תשתלי צמח שנקרא פיגם (שם נוסף : רוטה) בעציץ על אדן החלון, או בחוץ תוכלי לראות זחלים מאוד יפים שיתפתחו לפרפר מאוד יפה וצבעוני שנקרא זנב הסנונית. זה כמובן תלוי אם הפרפר יגיע ויטיל ביצים. אני מגדל את הצמח וכן מגיעים פרפרים.”

וואו! אני כבר מזהה את הגונג של האובססיה בראש שלי כשהוא מצלצל! מייד תייקתי את המידע החשוב הזה ושמרתי אותו לביקור הבא במשתלה, שהיה אתמול.

עם בוקר קמנו בעליזות ונסענו למשתלה החביבה עלי, באבו גוש, שקוראים לה שתילי ההר. ולא, זו לא פרסומת סמויה! זו פרסומת גלויה- הם אחלה, המקום מקסים, העובדים אדיבים, המבחר אינסופי ופשוט סבבה שם. נסענו לא בגלל צמח הפיגם (אם הייתי מגלה לבעלי שזו המטרה הוא היה מסרב לשתף פעולה עם יוזמה פסיכית שכזו ואני זקוקה לו עקב כישורי הסבלות)… נסענו לשם כדי לרענן את העציצים כמו שכתבתי בפוסט [[אצבעות ירוקות]].

כשהגענו חלקתי בביישנות עם שותל גבוה וחקלאי-למראה את תשוקתי לצמח הפיגם. הוא מייד סיפר לי שכנראה יש לי אמונות טפלות.

לא, למה?

כי צמח הפיגם מרחיק את עין הרע.

עוד יותר טוב!!! אבל לא בגלל זה.

וגם- אפשר לשים עלה שלו בכוס תה וזה מוסיף טעם, אבל לא יותר כי זה מר.

וואלה- לא ידעתי.

אז אם לא בשביל התה, ולא בשביל עין הרע… למה את רוצה דווקא פיגם?

ברגע הזה הייתי חייבת לצאת מהארון, ולזוועת ליבו של בעלי חלקתי עם השותל האדיב את סיפורו של שמוליק. זה יכול להיות? כן! אמר האיש (שבלבי כבר הכתרתי אותו בשם שמוליק 2), זה בהחלט מה שקורה עם צמח הפיגם.

וכך הובלנו לחלקת עציצי הפיגם, ואף זכינו להסבר מעניין על כך שמדובר בצמח בר, לא מתורבת, שגדל בהרי יהודה… ובעוד אנחנו משוחחים הגיע פרפר גדול- כן, זנב סנונית!- והטיל את ביציו על הפיגם. טוב, כנראה שזו הייתה פרפרית.1514-butterfly-זנב-הסנונית

1513-butterfly-זנב-הסנונית

לפעמים אני שואלת את עצמי אם כל הבלוג הזה הוא לא קצת טיפשי. המון עבודה, ואנשים חושבים שהנושאים האלה הם טפלים. וכשאני אומרת אנשים… אני מתכוונת- עורכים, מפרסמים, עיתונאים… אנשים, להבדיל מהקוראים שמהם אני מקבלת תגובות פשוט מקסימות.

אבל כשראיתי את הפרפרית הזו הבנתי: היא באה לתת לי מסר, וסימן: קודם כל- שזה הדבר הכי חשוב בטבע, לדאוג לדור הבא. דבר שני, היא העניקה לי אחלה פוסט, כי מייד לקחתי את כל העציצים שהיא הטילה בהם ביצים ושתלתי אותם אצלי במרפסת. ודבר שלישי- עושה רושם שהיקום בכבודו ובעצמו מודיע לי שאני חייבת להמשיך לכתוב את הבלוג.

וחוץ מזה שהפיגם שומר עלינו עכשיו מעין הרע.

אז הכל אחלה.

ואתן מוזמנות לחכות איתי בהתרגשות לפוסטים על זחלים ופרפרים!!!

1515-butterfly-זנב-הסנונית

שלכן,

LOGO COLOR JPG 100px

גלילה לראש העמוד