יום 23: מאמצים חיית מחמד

יום 23: מאמצים חיית מחמד

האם הילדים שלכם באמת חייבים חית מחמד?

בואו נגיד את האמת. אם את נגעלת מכלבים, מפחדת מחתולים, מקיאה על אוגרים ושונאת דגים- פשוט תוותרי על זה. אי אפשר לזייף אהבה וחיות נופלות תמיד במידה כזו או אחרת על ההורים העייפים. לקחת חיה ואז לגלות שאת בעצם סובלת זה רעיון לא מוצלח. הכרתי פעם זוג צעיר שאימצו זוג אוגרים ואז שכחו לטפל בהם… סוף הסיפור הזה הוא נורא, איום, מבאס וגרוע ממש.

אז לא, הילדים לא חייבים חיות מחמד אם פירוש הדבר הוא (בסופו של יום) עגמת נפש וריבים במשפחה.

אבל אם יש לכם בבית (כמו שיש לי) איזה אבא עליז ועמיד במיוחד, אפשר לשקול חיות מחמד וזו פעילות מקסימה ליום בחודש הגדול.

פשוט קמים ואומרים לילדים:

חמודים, היום אנחנו עומדים לאמץ XXXX.

וואו! איזה אושר! איזו שמחה! שום לונה פארק, שום פסטיגל, שום דבר לא ישווה לגודל השמחה והאושר.

אז מה האפשרויות העומדות בפנינו?

כלב

אין חיה יותר מתגמלת מכלב- בן משפחה אמיתי שנוסף לבית כדי לשעשע, לשמח ולהעניק אהבה אינסופית לכולם. בבקשה, הנה עשר סיבות למה זה יהיה נהדר לילדיכם לגדל כלב. אם אתם חוששים מאד אתם יכולים לנסות לאמץ כלב אומנה לתקופה מוגבלת ולראות איך הולך.

כמה זה קשה לי?

מדובר בחיית המחמד שדורשת הכי הרבה מחויבות ואהבה, אז תחשבו ממש חזק! איסוף קקי, כמה טיולים ביום ובלי סוף אהבה. בייביסטר כשאתם בנסיעה… זה כמעט כמו להביא עוד ילד. וכמובן, בוץ, שערות על הספות והשקעה בחינוך.

כמה זה עולה לי?

יש לזכור שאחזקת כלב הן גבוהות ולרוב תידרש גם השקעה בעיקור, חיסונים וכמובן- מזון וטיפול. אז הוצאה ראשונית של כ-600 שקלים, והוצאה שנתי מצטברת של מאות שקלים ויותר על וטרינר וכל השאר. בכתבה הזו פירוט מלא של עלויות.

1613-SS-puppy

חתול

טוב… מי שכבר ביקר באתר הזה יודע שאנחנו אנשי חתולים ואין קץ להערצתנו לעריצים המשופמים השולטים בביתנו (שלושה, ואם לא הייתי פוחדת להפוך למשוגעת של החתולים הייתי מאמצת שלושים). אז מי שאוהב שמתייחסים אליו בבוז שאנן בימים חמים, ומתכרבלים אצלו כשמתקרר- חתול זו החיה בשבילו.

כמה זה קשה לי?

ניקוי החול: פעם בשבוע (משימה מגעילה ומבאסת למדי). אם אין מרפסת או חצר- הבית יסריח. שערות בכל מקום הן בלתי נמנעות כי חתולים מגיעים לכל מקום ואי אפשר לחנך אותם. החלפת המים באופן תדיר כי חתולים צריכים יחס עדין. וכמובן: סגירה הרמטית של סירים ותבניות על השיש.

כמה זה עולה לי?

כמה מאות שקלים לעיקור, חיסונים והשקעה ראשונית בציוד. ואחר כך- עלויות מזון ווטרינר כמה מאות שקלים בשנה. הנה מאמר עם פירוט.

487-SS-cat-boots

אימוץ כלבים/חתולים

באיזור המרכז ניתן להגיע לימי האימוץ של אס או אס חיות.

הנה קישור לתנו לחיות לחיות בחיפה.

באזור הצפון יש גם את עמותת אסופים.

בדרום מצאתי חשבון פייסבוק של הסגר באר שבע.

אפשר פשוט לבחור כלב אונליין:

חפשו כלבים לאימוץ ביד 2, ניתן לסנן את החיפוש לפי אזור המגורים.

חפשו גם באתר אגורה.

ובאתר יד4.

43-SS-cat-peekaboo-חתולים-מציצים

אוגר

אוגרים הם מקסימים, וכבר כתבתי על כך בהרחבה בפוסט אוגרים זה הכי! קחו בחשבון שהם פעילים בעיקר בלילה וטיפה משעממים אחרי כמה זמן, ושאם לוקחים אחד הוא נראה בודד ואם לוקחים שניים הם עשויים להתרבות (מה שמחזיר אותנו לסיפור הנורא, איום, מבאס וגרוע ממש שאני לא רוצה לספר). אבל זו חיה מקסימה שדורשת מעט ונותנת הרבה.

כמה זה קשה לי?

ניקוי הכלוב: פעם בשבוע (משימה מגעילה ומבאסת למדי). אם מדובר בחדר קטן וסגור סביבת הכלוב תסריח ובבית קטן הרעש של הגלגל עשוי להפריע בלילה. יש אוגרים נושכים שעשויים להלחיץ ילדים קטנים.

כמה זה עולה לי?

כמה מאות שקלים לרכישת הכלוב, הציוד והאוגרים. אחר כך כמה עשרות שקלים בחודש.

1401-SS-mouse

דגים

אנחנו מאד נהנים מהאקווריום שלנו ותמיד יש לנו אקווריום בסלון. לאורך השנים החלפנו כמה אקווריומים קטנים ופשוטים עם דגים עמידים, ועכשיו יש לנו אקווריום גדול ונאה עם דגים עמידים. מדובר בחיות שהן במהותן דקורטיביות ומספקות לילדים בעיקר תצפיות ולימוד אחריות על הטיפול.

כמה זה קשה לי?

השקיעו בקנייה נבונה בחנות טובה והוגנת. אקווריום פשוט ומאוזן אינו דורש הרבה עבודה, למרות שלעתים לוקח זמן ועגמת נפש להקים אקווריום מאוזן. צריך לזכור שדגים בפרט וחיות מחמד בכלל מתים לפעמים וזו התמודדות לא פשוטה לילדים.

אנחנו מחליפים חלק מהמים פעם בשבועיים, ומוסיפים קצת חומר שקיבלנו בחנות. האקווריום נראה מצוין- טפו, טפו- כבר חודשים. לפני כשבועיים בעלי נאלץ לבצע טבח המוני בשבלולים שסתמו את הפילטר תוך כדי שאני מפזמת באוזניו את נעימת הנושא של הסנדק.

כמה זה עולה לי?

החל בעשרות וכלה בעשרות אלפי שקלים. הכל תלוי בטיב האקווריום שאתם מנסים להקים. אקווריום נאה ונחמד יעלה כמה מאות שקלים. ההוצאה החודשית אחר כך נמוכה.

3282-fish-tank-אקווריום-ילדים

ציפורים

כלוב עם ציפורים יכול להוסיף שמחה וקישוט לכל בית- החל בציפורי שיר קטנות וכלה בתוכי נבון. לא מזמן נתקלתי בתוכי לורי מהמם שפשוט קסם לי בצורה בלתי רגילה, אבל הצלחתי להתגבר על דחף הרכישה אחרי שגיליתי מה מחירו.

כמה זה קשה לי?

ניקוי הכלוב: פעם בשבוע (משימה מגעילה ומבאסת למדי), ולציפורים יש גם מנהג קסום להשליך את הלכלוך לכל עבר. אם מדובר בחדר קטן וסגור סביבת הכלוב תסריח ובבית קטן ציוץ הציפורים (או צרחות התוכי) עשויות להפריע מאד. ומכיוון שב2017 הפכנו לבעליה הגאים של ג’וי הקקדו, תרשו לי לספר שתוכי חכם דורש טיפול ברמה של ילד בן שנתיים, שלא יתבגר לעולם. לתשומת לבכן.

כמה זה עולה לי?

החל בכמה מאות שקלים על הציוד והציפורים וכלה באלפי שקלים מרובים לתוכי חכם עם כלוב מתאים.

1120-SS-duck

אחרים

איגואנה. חולדות (איכס…). צ’ינצ’ילה (אוווו). עכבישים. נחשים. צבים. סנאי מעופף (!). חילזון ענק. ארנבונים. שרקנים. חמוס. חושבים על זה? למדו על החיה היטב לפני רכישתה, כדי שלא תופתעו ולא תתאכזבו.

1343-SS-bunny

בקרו בפוסט הצהרת כוונות לחופש הגדול לעוד מידע על מה שיקרה פה באתר בקיץ!

פורסם לראשונה בקיץ 2014

LOGO COLOR JPG 100px

 

גלילה לראש העמוד