לימוד אנגלית למתחילים

לימוד אנגלית למתחילים

לא יודעת אם יצא לי להזכיר את זה פעם או פעמיים (או אלף…) אבל הבת שלי די מתוקה.

כאילו, בעצם… לגמרי מתוקה.

בין שאר קסמיה הבלתי מבוטלים היא פיתחה את המבט – רגע ממושך שבו היא פותחת זוג עיניים גדולות ורציניות ואתה מרגיש דחף עז להישמע לפקודותיה. כבר בגן טרום חובה הגנן שלה – איש חינוך מנוסה ונבון – הסביר שלילדה יש מבט מצמית.

בימים אלה אנחנו חושדים שהמבט הוא הסיבה לכך שהילדה התקבלה לדוברי אנגלית בלי לדעת אף מילה באנגלית חוץ מ’הי’, ‘ביי’ ו’אוקיי’. המורה של הדוברים כנראה הרגישה שמשהו לא בסדר והרימה אלי טלפון. סיכמנו שבשלב הנוכחי נרשה לילדה להישאר בדוברים עם תיגבור של מורה פרטית.

ניגשתי אל הילדה והפרעתי לה לנשק את החתול.

“מותק, את בטוחה שאת רוצה להיות בדוברים?”

“כן, אמא! אני מאד-מאד רוצה!”

“אבל… מה יהיה שאת לא יודעת אנגלית?”

“אממממאאאא! אל תדאגי, אני אסתדר”

“אז תצטרכי לעבוד קשה בבית!”

“טוב.”

בימים אלה אנחנו מגלים שלא פשוט בכלל לגרום לילדה הזו לעבוד קשה, והיא כבר שלפה את המבט על המורה הפרטית והסבירה שאין לה כוח לשיעורי בית כי ‘יש לה מספיק מטלות’. בהקשר זה ראוי לציין שהילדה בבית ספר ניסויי ומקבלת שיעורי בית בערך פעם בשנה.

מכיוון שאני אמא אינטרנט חשבתי שיכול לצאת לנו מזה פוסט (כמו שהילדים שלי מתחילים להתלונן: מכל דבר שאנחנו עושים את מכינה פוסט!). קודם כל, אני מתכננת לעקוב אחרי תכנית הלימודים של המורה הפרטית והמורה של הדוברים (שתיהן מעולות) – ולתעד אותן כאן, בקטנה.

מעבר לזה קבלו 5 אפליקציות שנדלקנו עליהן:

1 Star Fall

האפליקציה StarFall מומלצת על ידי טובי המומחים וגם על ידי המורה שלנו. הבעיה: מנוי מלא עולה 35 דולר. היתרון – מדובר במערכת רצינית באמת.

הלימודים של הילדה התחילו עם לימוד מילים כמו cat שבהן יש באמצע את האות a ושתי אותיות בצדדים. כדי לתרגל את סוג המילים הזה מצאנו באפליקציה כמהכלים נהדרים:

  1. בתוך Learn to Read  יש הרבה חומר מצוין. למשל: השורה הראשונה מתחלקת למשחק חמוד שבו צריך להרכיב מילים מהסוג הפשוט ביותר ומסיפור מוצלח מאד שאפשר לקרוא לאט לאט ונקרא Zac the Rat. באותה שורה יש גם סיפור שמיועד לילדים קטנים אבל הוא הרבה מעבר לרמת האנגלית של הילדה.
  2. בעזרת ה- Short Vowels Word Machine אפשר לבנות מילים קצרות ופשוטות כשבכל פעם משנים את האות בהתחלה או בסוף. זה עוזר לשיפור אוצר המילים וגם לזיהוי האותיות.
  3. דווקא הכלי ללימוד האותיות לא מוצלח במיוחד.

האפליקציה הזו יכולה להתקדם עם הילד עוד ועוד ונראה שיש בה המון בשר: ספרים בהרבה רמות קריאה, תרגול חשבון ברמות שונות, סרטונים ועוד.

להורדת האפליקציה הקליקו כאן. ההורדה היא חינם ואת הכסף משלמים באתר כדי לקבל גישה לכל המערכת.

ABC Tracing 2

לומדים לכתוב את האותיות על גבי צג הטלפון או הטאבלט. אמריקאים מאד אוהבים לצייר אותיות שוב ושוב כתרגול, והאמת שיש ילדים שזו הדרך הכי טובה בשבילם ללמוד.

בקישור הזה יש 12 אפליקציות חינמיות מומלצות בנושא זה.

Word wagon 3

זו אפליקציה ממש ממש חמודה. עגלת המילים חולפת על פניך ואתה צריך לשבץ אותיות במקום. טוב לאוצר המילים ולזיהוי אותיות וגם סתם כיף.

הנה קישור להורדה.

ABC Alphabet 4

אפליקציה מאד נחמדה נוספת לזיהוי אותיות: שומעים את האות וצריך לבחור אותה מבין כמה אותיות שונות. דרך נוספת וחמודה ללמוד את האותיות

5 100 Words

האפליקציה הזו מלמדת בחינניות 100 מילים בסיסיות בקטגוריות שונות: חיות מחמד, חיות משק וכן הלאה.   את האפליקציה מורידים חינם אבל אחרי שמסיימים עם הקטגוריות הראשונות צריך לשלם 12 שקלים כדי לפתוח את כל 100 המילים.

אז תאחלו לנו בהצלחה עם הילדה דוברת האנגלית

שאינה דוברת אנגלית כלל

ואל תגלו לאף אחד שזה המצב

גלילה לראש העמוד

מכירת סוף קיץ מטורפת!

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף אוגוסט בלבד

  • 2 ספרים במחיר 1
  • משלוח חינם
  • חיסול מלאי ערכות משחק