החלפת הכתובת במעבר דירה
שתפי את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

החלפת הכתובת במעבר דירה

עוברים דירה? בשעה טובה. גם אנחנו.

לכבוד המעבר, פוסט שלא מן המניין על העברת כתובות מסודרת מדירה לדירה. ואם נכנסת לכאן בשביל עצות זהב שונות שווה לבקר בפוסט 15 טיפים הכרחיים למעבר דירה!

כשאני עוברת על הפוסט לפני הפרסום אני קולטת שהוא די גדוש בקיטורים ותלונות. מצד שני, אחרי שבוע של טלפונים עם נותני שירות בישראל… מי לא יבין ללבי? אז העצה הראשונה שלי (מסוג העצות שקל לתת וקשה ליישם): המון סבלנות.

עקוב אחרי בדואר

דואר ישראל מציעים שירות מגניב של העברת הדואר לכתובת החדשה. הקליקו לעוד מידע אבל עדיף לכם לקרוא אצלי כי המידע באתר שלהם פשוט כתוב בצורה מזעזעת, וכל שיחת טלפון לצורך בירורים תיקח לכם בין רבע שעה לעשרים דקות המתנה כדי להגיע למישהו שיודע משהו. כשתגיעו למישהו מן הסתם תגלו שהוא מצליח באופן מסחרר להיות לא סבלני, לא אדיב ולתת מידע מטעה- הכל במכה אחת!!

כדי להפעיל את השירות גשו לסניף דואר עם תעודות הזהות של בני הבית הבגירים ומלאו שם טופס. השירות חינם לארבעה חודשים, אבל אם תצטרכו תוכלו להאריך אותו בתשלום בזמן שאתם מודיעים למוסדות השונים. אם כבר קפצתם לדואר קנו כמה בולים כדי שתוכלו לשלוח מכתב למשרד הפנים.

אם תשלמו על השירות תוכלו לעדכן חלק מהמוסדות ישירות מהאתר של הדואר- יש שם קופות חולים, חברות ביטוח, חברות מסחריות ועוד- אפשר לראות את הרשימה המלאה רק לאחר ההרשמה לשירות. חבל מאד, אבל זה חלק מנפלאות האתר של הדואר שמציע לכם בכייף לנחש מה אתם קונים. אם שלמתם על השירות אני יכולה לגלות לכם שקוד הכניסה לאתר הוא המספר שמודפס בראש הטופס שתקבלו מהדואר, אבל את זה אף אחד לא יגלה לכם בסניף עצמו.

עדכון, למעלה מחודש מאוחר יותר: הדואר שלנו לא מגיע לשום מקום! הצילו! את שירות הדואר קשה להשיג בטלפון, וכשהם כבר עונים הם לא כל כך עוזרים. אני מוסיפה כאן קישור לרשימת טלפונים של הדואר ומאחלת לכם הרבה הצלחה במשחקי חבילה (לא) הגיעה עם דואר ישראל.

ובהתחשב בכל האמור לעייל סכמו עם הדייר הבא שיאסוף לכם את הדואר- מן הסתם הוא יעניק לכם שירות יעיל ואדיב יותר.

מונים

אל תשכחו לתעד את מצב כל המונים ביום העזיבה, רצוי במעמד בעל הבית (או הקונה, או המוכר…) כדי למנוע ספקות ושאלות בהמשך. צלמו אותם!

[[ללא ניירת!]]

נצלו את המעבר כדי לבקש מכל ספקי השירות שישרתו אתכם דרך המייל ולא בדואר. כך גם תתרמו לסביבה ירוקה וגם תפחיתו את כמויות הניירת המתויקת שתסחבו במעבר הדירה הבא! בפוסט [[ללא ניירת!]] אספתי הרבה קישורים שיכולים לעזור.

חברת חשמל

חברת חשמל מציעה לנו ברשת רעיון חמוד: נא להתקשר עם הדייר שמחליף אתכם ונעביר בעלות.

זה נוח מאד עבור חברת חשמל אבל הרבה פחות מוצלח עבור מי ששוכר דירה ורק רוצה לנער מעליו את החשבון של הדירה שהוא עוזב. שיחה למוקד 103 הבהירה שהם בכל זאת מרשים לנו להתנתק חד צדדית, פשוט נותנים להם קריאת מונה ברגע העזיבה והחשבון ייערך בהתאם.

כדי להיות לגמרי רגועים, אפשר בכל זאת לקבוע פגישה עם בעל הבית או הדייר החלופי ולהתקשר 103 ביחד מול המונה- קודם ידבר מי שעוזב ואז מי ששוכר.

ארנונה

לעיריות שונות מדיניות משתנה… אבל בירושלים פשוט הציעו לי במוקד 106 לשלוח פקס מבעל הבית ובו הודעה על מועד עזיבה לעצירת הארנונה בדירה השכורה. כשהגענו לישראל התייבשתי שעות בתור עם חוזים ואישורים כדי לזכות לשלם את הארנונה.

משרד הפנים

די חששתי מבוקר ממושך בתור בלתי נגמר, אבל אז גיליתי שאפשר למלא טפסים במחשב הביתי, להדפיס ולשלוח בדואר ישירות יחד עם הספח המקורי של תעודת הזהות. דווקא משרד הפנים יצא תותח! בואו נקווה ביחד שהספחים ייצאו ויחזרו בשלום (עדכון… לא חזרו, לא הגיעו- בעלי הלך והפיק את הטפסים במשרד הפנים).

מים

פעם מזמן החשבון היה קשור לחשבון הארנונה אבל היום יש חברות נפרדות לרשויות השונות. לפי מה שקורה בירושלים צריך טופס שניתן להדפיס מהאתר, צילום תעודת זהות כולל ספח ודף ראשון ואחרון מתוך חוזי המכירה/השכרה. אפשר לשלוח במייל, בפקס או בדואר.

שימו לב שגם בדירה שעוזבים וגם בדירה שאליה נכנסים צריך למלא את מספר המונה ביום העזיבה ולהחתים את הדייר היוצא/נכנס. אז יוצא שזה הגוף הכי מנג’ס מכולם.

טלפון ואינטרנט

בזק מציעים שירות אונליין למעבר דירה, אבל הוא מעצבן- אין אפשרות לתאם מועד הגעת טכנאי, ובעצם משאירים פרטים כדי שיתקשרו אליכם. מה שנקרא… באמת תודה רבה, עדיף לנו לפנות אליכם מתי שמתאים לנו במקום לחכות פה בדממה עד שתואילו להתקשר.

אז פשוט תתקשרו 199 ותחכו לנציג לקביעת התקנה. אל תשכחו לארוז את הציוד (מכשירי טלפון, מודם…) לחוד כך שהוא יהיה זמין לטכנאי. כדאי לכם לקבוע לפחות שבוע לפני מועד העזיבה כדי שלא תתקעו בלי קו טלפון או רשת.

יש מבצעים שונים ללקוחות חדשים/נאמנים- אל תשכחו לברר. אנחנו קבלנו התקנה חינם וחודש ראשון חינם.

כבלים או לווין

פניתי דרך האתר וחזרו אלינו ביעילות. צריך לתאם את הפגישה כך שבדירה יהיה כבר אינטרנט לפני ההתקנה! וגם כאן אל תשכחו לארוז את הציוד כך שיהיה זמין לטכנאי.

ושוב, כדאי להודיע מראש וליהנות ממבצעים ומתנות.

רישום למוסדות חינוך

לא ניסיתי את זה, כי המעבר שלנו לא כרוך בשינוי מוסדות לימוד- אבל נתקלתי בקישור של רישום למוסדות החינוך בכל הרשויות.

בתי ספר, גנים

כאן אני לא סומכת על אף אחד וניגשת בעצמי למורים ולמזכירות בבתי הספר כדי שיעדכנו את הפרטים כמו שצריך.

לא לשכוח גם

חיוג בינלאומי
חברת הגז (לפזגז יש טופס שמורידים אונליין ושולחים בפקס או מייל ואז הם מתזזים אתכם עוד חודשים עד שהם מקבלים אותו)
כל חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, קרנות ההשתלמות וסוכני הביטוח שלכם
ביטוח לאומי (לבעלי עסקים פרטיים) תורידו טופס ושימו בתיבת שירות
כל הבנקים וחברות האשראי
קופת חולים
חברות הסלולר
מנוי לעיתון
משלוחי מים מינראליים
מועדוני לקוחות
חוגים של הילדים
משפחה וחברים
אגרת טלוויזיה- אל תעדכנו. שיחפשו הם אתכם! (סתם… אבל ת’כלס אנחנו תיכף גומרים איתם לתמיד, בשעה טובה)
אין צורך לעדכן את משרד הרישוי- הוא לוקח את הכתובת ממשרד הפנים

אל תשכחו לבדוק גם את הפוסט 15 טיפים הכרחיים למעבר דירה!

LOGO COLOR JPG 100px

מקורות

http://hovalot.bnp.co.il/?page_id=2231

http://www.pro.co.il/ShowArticle.asp?ar=252

http://www.mydira.co.il/article/ovrim.asp

http://www.gofind.co.il/%

 

שתפי את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
אולי יעניין אותך גם...

מנקים לפסח!!!

הי, אספתי רעיונות מהממים לניקיונות פסח! כי אני לגמרי אודטה 0.2. בפסח הזה משאירים אבק לחמץ, עם מלא טיפים מופלאים, מדהימים ואולי קצת הזויים.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד

It's play time

קבלי למייל את כל מה שחדש, חשוב וחיוני לסדר יומה של האם העסוקה