איך חוסכים בשנה הראשונה?

איך חוסכים בשנה הראשונה?

שמת לב שתינוק זה הוצאה נוראית? פשוט נוראית. רגע… אוספת נתונים.

מצאתי את המחשבון הזה, הכתבה הקטלנית הזו ויש עוד המון. וכולם תוקעים הוצאה של בין עשרות שקלים למאות אלפי שקלים. ככה בקטנה! אז איך מצמצמים אותה ככל האפשר? הרעיונות נאספו מכתבות רבות ושונות. קרדיטים גם בגוף הפוסט וגם בתחתיתו.

מיחזור לטובת הסביבה והכיס:

ברררררור שכדאי להשתמש בבגדים ואביזרים של אחים גדולים וילדים של חברים. בנות, זה לא נכון שאפשר לגדל ילד רק עם דברים חדשים לחלוטין! בדקתי את השאלה הזו לעומק, ובאמת, הילד גדל יפה גם על חפצים משומשים. והיום גם יש טרנד אקולוגי-צדק-חברתיאי שמאפשר לך לעטוף את החסכנות בצדקנות אידיאולוגית.

ואם הבגדים שקיבלת מטונפים ומבאסים… יש עצה. מצאתי אותה בפוסט של אמא יעילה במיוחד:

בערב היא שמה את הבגדים במכונה עם שתי כפות אבקה להסרת כתמים של אוקסי קלין, מילאה את המכונה במים והשרתה את הבגדים לילה. למחרת היא הפעילה את המכונה עם חומץ בתא של המרכך כביסה… מכיוון שתינוק ילבש את הבגדים האלה בסוף היא עשתה שתי שטיפות.

בגדים שעדיין היו מוכתמים חטפו מסיר כתמים ישירות על הכתם ועברו את כל הסיבוב מחדש. אבל אפילו היא הודתה שבסוף היא גם קנתה קצת בגדים חדשים! אז נו… זה מוביל אותנו לסעיף הבא שנקרא:

אבל אני אוהבת קניות!

מוכרחה לקנות חדש? בעיה מוכרת. עשי מראש מנויים לאתרים ולפייסבוק של המותגים החביבים עלייך כך שלפחות תקני בסיילים. גזרי ושמרי קופונים… ואם את חוששת מעין הרע מני חברת אמת לעשות שופינג חסכוני עבורך.

המחירים בארצות הברית זולים לעין ערוך יותר מאשר בארץ. אפשר להיעזר בפוסט קניות בארצות הברית מהספה בירושלים כדי לרכוש ולשלוח לארץ. שימי עין על אתרים כמו האתר הזה שמפרסמים מבצעים לתינוקות ולידה. קראי גם את הפוסט [[הבמה: BUY2USA]].

נסי להשקיע בצבעי יוניסקס. יהיו עוד ילדים, טפו, בעזרת השם בלי נדר.

קני כאן מאריך בגד גוף… בחיי… הילדה התארכה- והבגד נשאר! זה מגניב!

השקיעי באיכות. הבגדים שאספתי בסיילים בגאפ עברו עכשיו, אחרי השלישית, לילדים נוספים ועדיין רצים במשפחה. והם כחדשים. בדני הנקר קניתי במחיר לא סביר בעליל שידת החתלה לפני ארבע עשרה שנה… בעלי פירק אותה והביא לי אותה בארגז לניו יורק לפני הילד השני. והיא עדיין ממשיכה לסחוב מעברים וילדים כאילו כלום. אז ממרחק הזמן המחיר ההוא פתאום נראה סביר.

אם את במקרה מצפה לתאומים, שלישיה, חמישייה, עשירייה!! כן ירבו. המון רשתות נותנות הנחות תאומים, זכרי לשאול ולברר.

בתחומים מסוימים אפשר למצוא מוצרים שהם זולים מאחרים: וזלין עולה גרושים והוא מצוין במניעת תפרחת חיתולים וטיפול בלחיים סדוקות. כסא האוכל של איקאה עושה את העבודה ועולה הרבה פחות מדגמים מקבילים. וכדומה.

פורמולה והנקה:

כן. כמו שראית בפוסט על קשיים בהנקה אני לא מתה על שוטרות ההנקה שפשטו ברשת ובחיים. אבל אני חייבת להודות שזה אכן חסכוני מאד להניק כי הפורמולה יקרה. מאד! בכל מקרה, אפשר לקנות פורמולה זולה. כן, זה לא בושה. אני אגיד את זה שוב: “קני-פורמולה-פחות-יקרה”.

כמו כן, בארצות הברית לחצו עלי מאד במרפאת הילדים לעבור לחלב 3%, רצוי אורגני, בדיוק בגיל שנה. הם ממש התעקשו שהחלב עדיף על פורמולה. גם בטיפת חלב אמרו לי שהערך של הפורמולה אחרי גיל שנה הוא מסחרי לחלוטין.

ובאותו הקשר- הכיני אוכל לתינוק בעצמך… גם זול וגם בריא יותר. בפוסט מחית על הכפית נתתי קצת רעיונות לחסכון בזמן באמצעות הקפאה.

הזמנת לידה:

אל תשתוללי בהזמנת הלידה. את עוד תמצאי את עצמך בחנויות ציוד תינוקות למיניהן בחודשים הראשונים לא פעם ולא פעמיים. חכי ותראי מה נחוץ לך באמת. בכלל, כדאי לעשות את הקניה החשובה הזו עם אמא מנוסה (וחסכנית, ורצוי עם הרבה ילדים). אמא כזו לא רואה כוכבים בעיניים כל פעם שמציגים לה איזו גרב קטנטנה ושומרת את כרטיס האשראי קרוב יותר לגוף.

קראי את האותיות הקטנות על העגלות וכסאות הרכב: לרבים מהם יש מגבלת משקל. השקיעי בכאלה שיאפשרו לך שימוש ממושך ככל האפשר.

ואל תשכחי לבדוק את הפוסט דברים שממש לא צריך לקנות לתינוק!

חיתולים:

חיתולים: אל תמהרי לעלות במידה… ככל שהמידה גדלה החיתולים בחבילה מתמעטים! עצה מעניינת, חבל שהילדים שלי כבר נגמלו ואין לי על מי לממש אותה.

חברה שלי שמשקיעה כספים בחברות חיתולים (כן, היא באמת כזו חכמה!) הסבירה לי שהחברות הלא-ממותגות משתמשות באותה טכנולוגיה, והחיתול הוא אותו חיתול. קראתי פעם שכל ההבדל הוא במגע בחלק החיצוני של החיתולים שמעוצבים כך שירגישו נעים ומגניב להורים. אז נסי להתפשר עם החיתולים- אולי תופתעי לטובה.

קני בכמויות גדולות… חפשי קופונים, מבצעים. נכון גם על פורמולה, מן הסתם.

וכמובן… יש עולם שלם של חיתולי בד שאפשר להיכנס אליו…. זו הוצאה גדולה יותר בהתחלה אבל לאורך זמן אני קוראת שמעבר לעניין האקולוגי חוסכים כך הרבה כסף.

צעצועים:

העדיפי צעצועים זולים יחסית (או מושאלים) כאשר מיועדים לזמן קצר: משטח פעילות, טרמפולינה. אחרי כמה חודשים אורזים ומעיפים אותם… אז למה להשתגע?

עשי רוטצית צעצועים: במוקדם או במאוחר תגלי שיש לך הרבה צעצועים. האמא הטיפה כפייתית הזו הינדסה את התהליך שאני תמיד עשיתי בלי לחשוב עליו הרבה: היא חילקה את הצעצועים לקטגוריות, ומכל קטגוריה היא נותנת רק כמה צעצועים ומחביאה את השאר. היא מחליפה את המצאי כל שלושה שבועות.

משמרות בייביסיטר:

לא יודעת איך לא שמעתי על הרעיון המדהים הזה קודם. באופן פורמאלי ומוסדר, זוג חברות – או קבוצת חברות –  יכולות להגיע להסדר שמירה על הילדים. את משאירה את הילדה אצלה ויום אחר כך – היא משאירה את הילד אצלך. חיסכון אדיר בכסף ודאגות… שנותן לך כמה שעות פנויות. מי אמר כוס קפה ולא קיבל? ובאותו ראש, אפשר לשכור יחד מטפלת מדהימה ויקרה, ולצאת לקרוע את העיר תוך שהיא מטפלת בכל הילדים של שתיכן ואוכלת חצץ.

עשי דברים בעצמך:

בהנחה שיש לך כשרון, סבלנות, זמן ואנרגיה אפשר לייצר משחקים, צעצועים, בגדים ואפילו רהיטים תוך הורדת עלויות משמעותית.

חברי למועדוני צרכנות:

בידקי את הפוסט צרכנות נבונה בשנה הראשונה.

חיסכו ואמצו!

3712-ad

פורסם לראשונה בפברואר 2013

Credits:

http://www.ivillage.com/how-save-money-baby-stuff-40-tips/6-b-290042

http://www.pregnantchicken.com/2011/8/30/baby-on-a-budget-the-barest-bare-essentials.html

גלילה לראש העמוד

מכירת סוף קיץ מטורפת!

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף אוגוסט בלבד

  • 2 ספרים במחיר 1
  • משלוח חינם
  • חיסול מלאי ערכות משחק