שקט, אמא נוהגת
שתפי את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

שקט, אמא נוהגת

לשבת באוטו זה לא נורא. פקקים- בכייף, נתגבר. נהגים מופרעים שחושבים שהם במשחק פקמן- תפדלו… תחתכו אותנו מימין, בשביל זה אנחנו כאן. כולנו יודעות מה הבעיה האמיתית. כן. אני מתכוונת לטרוריסטים במושב האחורי, או בשמם החוקי, ילדינו האהובים.

בכלל, אמא ממוצעת מעבירה הרבה שעות בשיחות-עורף מתחננות: אל תריבו. לא להרביץ. תפסיקו לצעוק. תפסיקו לבעוט לסבתא במושב. שנשים לכם את שמוליקקיפוד? (חצי אוטו צועק: “כןןןן!” החצי השני: “בבקשה, בבקשה, אמא, רק לא שמוליק קיפוד שוב!”). ובימינו אנחנו צריכות לקחת את הילדים למיני חוגים מפונפנים בצד השני של העיר: רכיבה על סוסים? למה לא… אני גם אנהג ארבעים דקות לכל כיוון וגם אשמח לשלם מאות אלפי שקלים בשביל שתוכל להגיד אחרי חודש שנמאס לך מכל העסק. החלקה על הקרח במטולה? לא נעמוד בדרכך לאולימפיאדה. וכן הלאה.

ומי מתמודדות עם כל העניין הזה כבר שנים? ברור, האמהות האמריקאיות שמסוגלות לפתח תורה שבעל פה ותורה שבבלוג על כל עניין שבעולם – החל בעוגות סוכרייה וכלה בסידור ארונות. ובין שאר התורות הן שכללו לכלל אומנות את עניין האם הנהגת, או בשמה הרשמי soccer-mom – אמא כדורגל… יש לזה אפילו ערך בוויקיפדיה שמתאר את האם מהמעמד הבינוני שמעבירה את מרבית חייה בשינוע הילדים לשלל החוגים ופעילויות הספורט שלהם.  אז כמו בנושאים רבים אחרים אנחנו בפירוש יכולות לתפוס טרמפ (תרתי משמע, הא הא) על הניסיון שאשפיות החוגים וההתארגנויות האלה צברו.

ובכן. נהיגה עם הילדים באוטו. מה כבר אפשר לחדש כאן?

רעיון מוצלח במיוחד הוא מדבקת ‘תעמדי כאן’. זה יותר מתאים להסעות היומיומיות מאשר לטיול ארוך אבל מי לא מכירה את המצב שבו את מתכופפת להוציא את התיק החמישי והשקית השביעית ובינתיים בתך החמודה רצה בששון ישר לכביש. “אבל אמרתי לך לעמוד כאן!”… “לא… אמרת לי ללכת למדרכה!”. אז הנה, מדבקה אחת קטנה וסוף לבעיות התקשורת.

למעשה מדובר במגנט שאפשר לרכוש אותו בלינק הזה. הוא עולה 8 דולר.

394-car-safety-spot-רכב-נקודת-בטיחות
Source: http://mylittlesmarties.blogspot.com

טוב… הנה אמא שפשוט… באמת… לקחה את עניין הארגון עד הסוף של הקצה. כאילו, מה היא הייתה אומרת לו הייתי מזמינה אותה לסיבוב במכונית שלי שבה החבר של האמצעי שפך לפני כחודשיים עציץ עם בלוט? מאז אנחנו פשוט מדמיינים שהמכונית היא מין גינה עם ריצפה מאדמה ומחכים לראות מה יצמח (עץ של מסטיק?).

בכל מקרה- נראה כסידור מוצלח ונוח. אם לא ליום יום- לפחות לנסיעה לאילת בחופש פסח.

535-car-organizer-baby-תינוק-אירגון-רכב
Source: http://decorganizecrafts.blogspot.com

כמה אמהות שונות מציעות לארוז לילד ארוחה – או מגש נשנושים – אישי. זה בהחלט כיוון לוגי בהתחשב בכך שכאשר את סתם זורקת אחורה איזו שקית צ’יפס מתחילה מלחמת עולם ללא כל תקווה וסיכוי להסדר מדיני.

תרבות ובידור? למה לא. יש מי שתוקעת ביד של הילד איזה טאבלט, ויש מי (בדרך כלל איזה אבא, נכון?) שמסדר מערכת וידאו היקפית. בואו נודה שזה יעשה את העבודה של השלטת שקט במושב האחורי, אבל אם האפשרות הזו לא מתיישבת עם התקציב או עם עולם הערכים האישי שלך אספתי לא מעט רעיונות משחק לרכב לתוך הפוסט חופשה עם הילדים.

כאן מצאתי רשימה לערכת רכב ארוזה היטב. האמת, למה לא בעצם? אין ספק שאת האמא הזו בחיים, אבל בחיים, לא תתפסו לא מוכנה. יש לה כאן: קוצץ, פצירה, אקמול, קרם גוף, פתקיות, עט, מגבונים לתינוק, סוכריות מנטה, מסיר כתמים, סוכריות שיעול, מטהר ידיים, טישו, מגבונים, פלסטרים!

נו, בבקשה. תגידו לי אם יש תסריט שהיא לא ערוכה אליו.

396-car-kit-ערכה-לרכב
Source: http://pinkpolkadotcreations.com/

ומה עושים בנסיעות ממושכות עם המשפט המחריד “אמא! מששששעעעעממממםםםםםםם! מתי נגיע?!”

כדאי שתדעו שיש באתר הזה פוסט שלם שבו רעיונות משחק למטוס ולרכב!

 

*****

נהיגה שלווה ובטוחה,

ועקבו גם אחרי לוח הפינטרסט שלי בנושא נסיעות עם ילדים

פוסט זה פורסם לראשונה בפסח 2013.

3712-ad

שתפי את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
אולי יעניין אותך גם...
גלילה לראש העמוד

It's play time

קבלי למייל את כל מה שחדש, חשוב וחיוני לסדר יומה של האם העסוקה