100 סרטים לראות עם הילדים!

סרטים! מה יכול להיות יותר טוב מזה? פעילות שגם מרתקת את הילדים, גם עונה להגדרה של חוויה משפחתית, גם עולה מעט מאד וגם מתרחשת ממש על ספת ביתכם מול המזגן.

ברשימה שלפניכם יש אך ורק סרטים מומלצים שמתאימים לילדים מתחת גיל 10, הדירוג שרירותי וכללי למדי – רשמתי מספרים בעיקר כי הייתי צריכה לספור 100 סרטים! ספרו לי בהערות על סרטים שווים ששכחתי.

הדירוג של אתר Common Sense חשוב במיוחד עבור הורים – מדובר באתר אמריקאי ענק ושמרני, שנותן דירוג לפי מידת ההתאמה לגילאי הילדים. אם אתם חוששים מעלילה מצערת, אלימות ותכנים לא ראויים – הציון שלהם אמין ביותר (למעשה, הם מחמירים).

ואם מישהו עדיין לא מכיר: מדד הטריות של Rotten Tomatoes הוא ציון באחוזים שמתבסס על מבקרי קולנוע מקצועיים. בנוסף הם מציעים דירוג ממוצע מטעם חוכמת ההמונים של תועפות צופים.

1 – למצוא את נמו (וגם את דורי)

FInding Nemo

מי היה חושב שנעוף על דגים? אבל נמו הוא דג שורד ועצמאי שחייב להוכיח לאביו החרדתי שהוא מסוגל להתמודד עם קשיי ואתגרי החיים. מעבר למסרי ההעצמה והעצמאות המחכימים יש כאן מסע הרפתקאות מרתק ודמויות מעוררות הזדהות. אה, ויש גם את דורי הקורעת, שזכתה לסרט המשך מוצלח מאד! (FInding Dori).

Common Sense: גילאי 5+

Rotten Tomatoes – מבקרים 99%, צופים 86%

2 – לשבור את הקרח (וגם ההמשך)

Frozen 

קצת אחרי שהסרט יצא הזמנו אותו ב-VOD בלי לדעת עליו כלום, ורק כשאלזה פרצה אל שדות הקרח התעוררנו פתאום להבנה שאנחנו רואים קלאסיקה בהתהוות. מאז אנה ואלסה הן חלק בלתי נפרד מחיינו ומחיי כל ילדי העולם. הסרט השני זכה לציון טריות נמוך יותר (77%), אבל גם הוא משעשע וגדוש בהעצמה נשית.

Common Sense: גילאי 5+

Rotten Tomatoes – מבקרים 90%, צופים 85%

3 – מלך האריות

The Lion King

הסרט האהוב של דיסני הוא נכס תרבות פופולרית שכל אחד חייב להכיר. ברור, רגע מותו של מופאסה הוא חלק מטראומות הילדות של כולנו, אבל יש כאן סיפור התבגרות חיובי ומעצים. מן הסתם, אני מתייחסת כאן לגרסה הישנה והמצוירת של דיסני. לגבי הגירסה החדשה – היא זהה כמעט לחלוטין, וחוץ מזה שסימבה המצולם ממש-ממש חמוד אין סיבה להעדיף אותה (53%, 8+).

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 93%, צופים 93%

4 – ET חבר מכוכב אחר

E.T. the Extra-Terrestrial

תופתעו לגלות עד כמה הסרט הזה נשאר מותח ומרגש, למרות השנים שחלפו! אנחנו מקפידים לראות אותו כל כמה שנים, ותמיד מסיימים עם דמעות בעיניים. זכרו ללחוש לקטנים שהכל יסתדר בסוף…

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 98%, צופים 72%

5 – פלונטר

Tangled

בסרט הזה מופיעה הדמות הכי רעה בסרטי הילדים לדורותיהם (טוב, חוץ מסקאר). ה'אמא' החורגת של רפונזל אשכרה חטפה תינוקת, כלאה אותה בחדר סגור ובנתה עבורה עולם שלם של נצלנות רגשית. מזל שהנסיכה זכתה לאופי הכי מתוק ואמיץ, לביקור של הנוכל הכי חמוד ולליווי של חבורת פושעים רכי לב ושל סוס שחושב שהוא כלב.

Common Sense: גילאי 5+

Rotten Tomatoes – מבקרים 89%, צופים 87%

6 – הקול בראש

Inside Out

הסרט הזה זוכה לביקורות מהללות על האופן המתוחכם והמעמיק שבו הוא עוסק ברגשות ובהשפעתם על ההתנהגות. סרט מוצלח לצפות בו בתקופות הקשות שבהן הילדים שלנו קולטים שהחיים בעצם די מעצבנים.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 98%, צופים 89%

7 – הנסיכה הקסומה

The Princess Bride

רוב ריינר הוא במאי מקצוען שתמיד נותן עבודה, והסרט האהוב הזה הוא פסגת יצירתו (עד כה). תסריט שנון, הרפתקאות מותחות וליהוק מבריק וחד-פעמי גרמו לכך שכולם מצטטים אותו עד עצם היום הזה.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 97%, צופים 94%

8 – צעצוע של סיפור (כל הסרטים)

Toy Story

סרטי צעצוע של סיפור עושים את הלא ייאמן ושומרים על רמה גבוהה בכל סרטי הסדרה. הדמויות כבר מזמן הפכו לחלק מהילדות של … כולם. סיפורם המרגש והמשעשע של חבורת צעצועים שעוברת תלאות מרובות במערכת היחסים המורכבת עם ילד המשחק שלהם, שהולך וגדל. כל ארבעת הסרטים קיבלו ציון שמעגל חזק ל-100.

Common Sense: גילאי 5+

Rotten Tomatoes – מבקרים 100%, צופים 92%

9 – מלחמות הכוכבים 4-7

Star Wars 4-7

כל הגיקים של העולם (ובמיוחד ילדי האייטיז) נשבעים ששלושת הסרטים הישנים הם הטובים ביותר. סיפור ההתבגרות והחניכה של לוק סקייווקר הוא מיתוס מכונן בתרבות הפופולרית, וזה עוד לפני שהזכרנו את חרבות האור. ואת יודה! ואת דארת' וויידר, והאן סולו וצ'ואי… הסרטים החדשים מתאימים לגילאים גדולים יותר.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 92%, 94%, 82%, צופים 96%, 97%, 94%

10 – ספיידרמן מימד העכביש

Spider-Man: Into the Spider-Verse

הסרט הזה זינק מיד לראש המצעד של חובבי הסרטים. בטלו את הציפיות לסרט גיבורי על 'רגיל' והכונו לעלילה מורכבת על מימדים שונים שבוראים גרסאות שונות של ספיידרמן. במילים אחרות – עלילת ההתבגרות הרגילה של ספיידרמן מתנפצת בסרט הזה לתוך ערימה של שאלות פילוסופיות.

Common Sense: גילאי 9+

Rotten Tomatoes – מבקרים 97%, צופים 93%

11 – משפחת סופר-על (שני הסרטים)

The Incredibles

דמיינו משפחה טיפוסית: אבא חזק (וקצת מנותק), אמא גמישה, בת עשרה סגורה וביישנית, ילד אמצעי אנרגטי בטירוף ותינוק הפכפך ולא צפוי. רק שאצל משפחת סופר-על (ואולי גם אצלכם?) האיפיונים האלה הם בעצם כוח-העל של הדמויות. שני הסרטים מצחיקים ומקסימים.

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 97%, 94% צופים 75%, 84%

12 – מכושפת

Enchanted  

הרעיון פשוט מושלם: נסיכה מצוירת מסרט של דיסני מגיעה לניו-יורק הצינית והמטונפת רק כדי לגלות שיש משהו גם בחיים הפגומים שלנו. אצלנו בבית הקטנה פשוט התייפחה בגלל שהשמלה של הנסיכה נקרעה… ובכן, טוב שהיא צפתה בגיל ממש מוקדם בסרט שמציע הרבה לקחים מחכימים לילדות שבוכות בגלל שמלות.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 93%, צופים 80%

13 – זוטרופליס

Zootopia

ארנבת קטנה מחליטה שהיא חייבת להיות שוטרת, ועוד בעיר הגדולה והמסוכנת. למרות שכולם מזלזלים ביכולותיה ושועל ערמומי מסבך אותה בשלל תככים – היא מוכיחה את עצמה ופותרת תעלומה חשובה. הסיפור מעצים, ההומור מצחיק והסצנה עם העצלנים פשוט בלתי נשכחת. 

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 98%, צופים 92%

14 – פדינגטון (2 הסרטים)

Paddington

הסרטים האלה נראים חשודים במקצת, עם הסגנון הבריטי המיושן והדוב הממורטט למראה. אבל כשלוחצים על פליי מגלים עיצוב מקסים, עלילה מהודקת, משפחה משונה וחמודה, דוב עדין נפש ובעיקר – 2 נבלים בתפקיד מושלם… ניקול קידמן בסרט הראשון ויו גרנט בשני.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 97%, 100% צופים 80%, 88%

15 – 6 גיבורים

Big Hero 6

סרט שמדורג גבוה במצעד של הבית הפרטי שלנו. סיפור רקע עצוב מתלבש על עלילה מרתקת שעוסקת בהמצאות חדשניות ובחברות שמתעלה על מכשולים. ויש גם את הרובוט הכי חמוד בכל ההיסטוריה של כל הסרטים. כן, אפילו יותר מ- R2-D2!

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 89%, צופים 91%

16 – הדרקון הראשון שלי (3 הסרטים)

How to Train Your Dragon

כל שלושת הסרטים המצוינים יוצאים בצורה מלאת דמיון נגד מושגים מיושנים של גבריות לוחמנית (מי אמר רעילה?). מעבר למסרים החיוביים יש עלילה מקסימה ובעיקר – דרקון מתוק ויפה שמתנהג ממש כמו חתול. לכל הסרטים דירוגים מעולים.

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 99%, 92%, 91% צופים 91%, 89%, 86%

17 – לפגוש את הרובינסונים

Meet the Robinsons

הסרט הזה אהוב במיוחד על המשפחה הפרטית שלנו. העלילה המורכבת מספרת על ילד חריג ובודד שזוכה לבית מושלם בדרך הכי לא צפויה שאפשר. עוד בתפריט: מסעות בזמן, המצאות חדשניות ונבל אווילי שאף פעם לא מתכנן קדימה.

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 67%, צופים 74%

18 – שיר אשיר בגשם

Singin' in the Rain

אחרי שתרגילו את הילדים לראות סרטים קצת יותר ישנים – הזמינו אותם לצפייה בסרט המושלם ביותר שנעשה אי פעם. נכון שאפשר לראות אותו מגיל 6 אבל כדאי לחכות שהילדים יוכלו לקרוא תרגום ויהיו בשלים לחוויה קצת שונה.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 100%, צופים 95%

19 – אלדין

Aladdin

אני עדיין לא ראיתי שום הצדקה לגרסאות לייב אקשן של סרטי דיסני הקלאסיים. למרות החיבה לוויל סמית', חייבים להודות שהוא לא מתקרב ליכולות של רובין ויליאמס האגדי. וזה עוד לפני שלקחנו בחשבון את הטוויסט הפמיניסטי העלוב לדמותה של יסמין ואת חיסול האישיות של יאגו, התוכי הנהדר של ג'אפר. בקיצור, לכו על הגרסה הישנה ולא תצטערו.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 95%, צופים 92%

20 – המסע המופלא /השכן הקסום שלי טוטורו

Spirited Away

My Neighbor Totoro

אנחנו לא מהמשפחות שיושבות לראות סרטים מוזרים בכל מיני שפות ניכר, אבל הייאו מיאזאקי מפציץ עם יצירות מופת כל כך מיוחדות שאנחנו מקפידים להתאמץ. כל סרט שלו שווה צפייה, אבל הקפידו לקחת מנות מדודות וקצובות מהתבשיל הסוריאליסטי-על-סף-סיוטי שהוא רוקח. הסיפור על טוטורו המתוק מתאים למתחילים, בעוד שמיטיבי הלכת יוקסמו מהמסע המופלא של ילדה שנאבקת להציל את הוריה מעולם שכולו יצורים מכושפים.

Common Sense: המסע המופלא – גילאי 9+ | טוטורו – גילאי 5+

Rotten Tomatoes – כל הציונים בשני הסרטים נעים סביב 95%

21 – נשמה

Soul

אולמי פיקסאר בדרך כלל לא מאכזבים, והיצירה הכי חדשה שלהם בהחלט עומדת ברף הגבוה מאד שהם הציבו לעצמם. ההסתייגות היחידה היא שזה סרט קצת מהורהר ולירי – אני לא בטוחה שילדים קטנים מאד ייהנו. אצלנו הילדים כבר גדולים, וכולנו ביחד התעלפנו מאנימציה מדהימה לצד סיפור מקסים, מרגש ומלא הומור. נגן ג'ז מדוכדך יוצא למסע שכולו חשבון נפש על שאיפות, חלומות ומה שבאמת חשוב.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 95%, צופים 88%חלום

22 – קונג פו פנדה (3 הסרטים)

Kung Fu Panda

הילדים שלי משוכנעים שזה הסרט הכי מצחיק שנוצר אי פעם. והרעיון אכן משעשע – ואריציה על כל סרטי הלוחמה שבהם הגיבור מתאמן ברעל לקראת הניצחון הדרמטי. רק שהגיבור שלנו הוא דוב פנדה שמן ועצלן שלא רוצה להציל אף אחד משום דבר.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 87%, 81%, 87 צופים 82%, 74%, 78%

23 – היפה והחיה

Beauty and the Beast

עוד מקרה שבו יצרו גרסה חדשה ומצולמת לסרט אנימציה מושלם. כאילו, שיחשבו על רעיונות  חדשים! אין סיבה להעדיף את הסרט החדש, למרות שגם שם יש גסטון ראוי. עדיף להעדיף את הגרסה הישנה, עם רומנטיקה אגדית במיטבה, שפע הומור ודמיון בליווי שיר נושא מנצח.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 94%, צופים 92%

24 – בת הים הקטנה

The Little Mermaid

כבר שמעתי טענה לפיה אריאל היא סתם סטוקרית עם תסביך אגרנות. אבל שווה לחזור לסרט המתוק הזה – טוויסט זוהר לאגדה המבאסת של אנדרסן מציע סוף טוב, שירים מעולים ואת סבסטיאן הלובסטר.

Common Sense: גילאי 5+

Rotten Tomatoes – מבקרים 93%, צופים 88%

25 – למעלה

Up

קשיש שמתאבל על אשתו יוצא למסע הרפתקאות שאין ממנו דרך חזרה, רק כדי לגלות שיש לו מלווה לא צפוי שיחבר אותו בחזרה אל החיים. סרט צבעוני ונוגע ללב שאי אפשר לא לאהוב.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 98%, צופים 90%

26 – ענק הברזל

The Iron Giant

סרט אנימציה מ-1999 שנכשל בקופות וזכה למעמד של סרט פולחן. לכבוד הכנת הרשימה הזו הזמנו אותו (בחנות של אייטיונס) ופשוט נפלנו מהספות: אחלה סרט על ענק ברזל כביר שמופיע משום מקום ומתיידד עם ילד בודד.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 96%, צופים 90%

27 – זמנים מודרניים (צ'רלי צ'פלין)

Modern Times

זה ישן נורא. זה בשחור לבן. זה אילם! ואיטי!

א-ב-ל אם תתגברו על ההתנגדות האדירה של הילדים (ושל ההורים?) תופתעו לגלות שכולם צוחקים בקול רם. מומלץ לראות גם את 'הנער' ואת 'אורות הכרך' – רק שימו לב שהם מתאימים לגיל 8+.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 100%, צופים 95%

28 – סרט לגו

The Lego Movie

סרט על צעצוע ממותג?!! לא ברור איך זה קרה אבל מדובר באחלה סרט, עם אחלה שיר נושא ואחלה רעיון. קישור מקסים בין משחקי ילדים דמיוניים, יחסי משפחה וכמובן – לגו. הסרט השני הכניס לתמונה גם את האחות הקטנה וגם הוא חביב מאד (85%). אה, ויש גם את לגו באטמן – עוד סרט מוצלח באופן מפתיע (90%)

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 96%, צופים 87%

29 – מואנה

Moana

נסיכה עזת נפש ממשיכה את המסורת החדשה של דמויות פמיניסטיות ולא מושלמות מדי שלא מחכות לשום נסיך. מואנה אמנם הגרילה כחיה מלווה תרנגולת אווילית במיוחד, אבל הנסיך (הלא רומנטי) שלה הוא מאווי – אחת הדמויות הכי מוצלחות אי פעם.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 96%, צופים 89%

30 – ספר הג'ונגל (גם בגרסה הישנה וגם בחדשה)

The Jungle Book

בסדר, נכון, הסרט הישן ממש גזעני (במיוחד כשמלך הקופים שר בקולו השחור של לואי ארמסטרונג על החלום להיות בן אדם). מצד שני: לואי ארמסטרונג! והביטלס! שווה לצפות גם בגרסה החדשה (מומלצת לגילאי 9+) שבה השירים פינו את מקומם לעלילה נמרצת יותר.

Common Sense: גילאי 4+ (הישן) 9+ (החדש)

Rotten Tomatoes – הסרט הישן: מבקרים 87%, צופים 82%. הסרט החדש: מבקרים 94%, צופים 86%

31 – מפלצות בע"מ

Monsters, Inc.

שתי מפלצות חמודות במיוחד מנווטות בנפתולי הבירוקרטיה של ארגון דורסני ליצירת סיוטים. הכינו את ילדיכם לסצנת פתיחה מפחידה, כדי שלא תהיה להם טראומה לכל החיים כמו שקרה לבן שלי. סרט ההמשך נקרא Monsters University והוא פחות מוצלח אבל בהחלט אפשרי לצפייה (80%).

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 96%, צופים 90%

32 – שרק

Shrek

סיפורם של העוג המכוער והגס בעל לב הזהב, הנסיכה שהיא לא רק יפה והחמור התלותי שנדבק אליהם כמו מסטיק. שורת כוכבים עשתה כיף אדיר בסדרה הפרועה והמשעשעת, ובראשם אדי מרפי בדיבוב מופתי. שני הסרטים הראשונים שמרו על רמה גבוהה אבל אחר כך התרחשה צלילה כללית.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 88%, צופים 90%

33 – קדימה

Onward

אני מוסיפה לרשימה את הסרט החדש והמתוק הזה: הקסם נעלם מהעולם ופינה את מקומו לתרבות צריכה פרברית. שני אלפים-אחים יוצאים למסע שיחזיר את הקסם, ישדרג את הקשר ויוציא מכולם את המיטב.

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 88%, צופים 95%

34 – גנוב על הירח

Despicable Me

אתם אולי נתפסתם למיניונים אבל בעצם יש כאן סיפור נוגע ללב על מדען בודד שמאמץ שתי יתומות עזובות. הסרטים הבאים בסדרה זכו לציונים טובים פחות אבל אנחנו אהבנו את כולם.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 82%, צופים 81%

35 – סינדרלה

Cinderella

הסרט הישן של דיסני כל כך מקסים ומלא הומור שאפילו הילדים של היום יתחברו אליו בקלות. מה גם שהאגדה הקלאסית כוללת גם את רגע המייקאובר הראשון בהיסטוריה!

Common Sense: גילאי 5+

Rotten Tomatoes – מבקרים 97%, צופים 80%

36 – מרי פופינס

Mary Poppins

לא נעים לי לבקר יצירה מוצלחת כל כך, אבל הילדים של היום מתנמנמים מעט בקטעי השירה והמחול הארוכים. הסרט גם מותח ביקורת מאד לא עדכנית על האם הפמיניסטית ועל האב הוורקוהוליק.  מצד שני… השירים. וג'ולי אנדרוז!

סרט ההמשך 'מרי פופינס חוזרת' חוזר אל הילדים כשהם כבר גדולים, כשאמילי בלאנט נכנסת לנעליה הגדולות של אנדרוז. אם לא מצפים ליותר מדי בהחלט אפשר להנות (79%).

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 100%, צופים 86%

37 – אלו חיים נפלאים

It's a Wonderful Life

היצירה המושלמת הזו פחות מוכרת בישראל – אולי בגלל שהיא עוסקת בחג המולד, לידה מחדש ונדיבות נוצרית. אבל לפני שאתם מתייאשים ומוותרים על הסרט (שהוא גם בשחור לבן!) – כדאי לדעת שזה סרט הפיל-גוד האולטימטיבי. ואם אתם לא מאמינים לי תשאלו את טרנטינו, שהכריח את כל החברים הישראלים החדשים שלו לצפות בו בחג המולד האחרון.

Common Sense: גילאי 9+

Rotten Tomatoes – מבקרים 94%, צופים 95%

38 – אבוללה

הסרט הישראלי והחמוד הזה מתרחש ממש בשכונה ליד הבית שלנו! סרט נחמד וקצבי עם נופים, שפה וסגנון חיים שכולנו מכירים מקרוב. סיפור הרקע עצוב אז אל תמהרו… גיבורי הסרט בני 10 ונראה לי שזה גם הגיל המתאים לצפייה. מן הסתם, לסרט הישראלי והקטן הזה אין דירוג באתרים הגדולים.

39 – צלילי המוזיקה

The Sound of Music

צריך להתכונן לקצב מיושן מעט, אבל אי אפשר שלא להתאהב באומנת המקסימה שמתייצבת בעוז מול הקפטן הקשוח, ארוסתו הסנובית וילדיו השובבים. מסתבר שהם רק היו צריכים אהבה ופסקול מושלם כדי להפוך למשפחה מלוכדת ואוהבת (שגם מורדת בנאצים!). אל תשימו על הדירוג של המבקרים, זה מקרה שבו הצופים מבינים יותר טוב.

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 83%, צופים 91%

40 – מטילדה (ועוד סרטים לפי ספרים של רואלד דאל)

Matilda

The Witches

James and the Giant Peach

Fantastic Mr. Fox

בואו נדבר כאן על התאמת ציפיות: הספרים של רואלד דאל הם אפלוליים מאד, וכמעט תמיד עומד במרכזם ילד (או ילדה) עם חיים איומים להחריד. המבוגרים רעים ברמות חסרות תקדים וההרפתקאות מפחידות ומוזרות. מצד שני, חייבים לציין את מפגני הדמיון המופלאים, העלילות הקולחות וההומור השנון. אם כל זה מדבר אליכם תאהבו את את הסרטים 'מטילדה', 'המכשפות', 'ג'יימס והאפרסק הענקי' ו'מר שועל המהולל'. הדירוג שלהלן הוא של הסרט 'מטילדה'.

Common Sense: גילאי 9+

Rotten Tomatoes – מבקרים 90%, צופים 73%

41 – היפיפיה והיחפן

Lady and the Tramp

הילדים מוכרחים להכיר את ליידי המעודנת ואת היחפן האמיץ והפרוע כדי להתכונן לכל הקומדיות הרומנטיות שהם יראו בעתיד! ולא נשכח את רגע נשיקת-הספגטי המפורסם. הופתעתי לגלות שגם לסרט הזה יש גרסה חדשה (עם ציון גרוע). אם נהניתם שווה לכם להציץ גם על The Aristocats.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 93%, צופים 80%

42 – קוקו

Coco

קוקו הוא ילד מקסיקני חובב מוזיקה שנקלע לעולם המתים ביום המתים. עלילה סבוכה שקשורה להיסטוריה המשפחתית מונעת ממנו לחזור לעולם החיים עד שהוא יפתור שורה של בעיות. יחסית לשאר סרטי הילדים זו יצירה ייחודית שמציגה עולם לא מוכר (עבורנו). 

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 97%, צופים 94%

43 – ראלף שובר את האינטרנט

Ralph Breaks the Internet

בסרט הזה היהודיות שולטות, עם דיבוב של שרה סילברמן וגם של גל גדות. מעבר לעובדה המלבבת הזו יש גם את הקטע שמדובר בדמויות מתוך משחק מחשב, כך שהילדים יתחברו אליהן באופן מידי! וסצנה פשוט קורעת על נסיכות דיסני וההתנהגות הלא סבירה שלהן.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 88%, צופים 65%

44 – הסיפור שאינו נגמר

The Neverending Story

הסרט הזה צץ בנטפליקס, ובהחלט שווה לצפות בו. הורי האייטיז יגלו שהסיפור עדיין מלא דמיון ונוגע ללב, אבל העלילה קצת איטית האפקטים מעט התיישנו.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 80%, צופים 82%

45 – רטטוי

Ratatouille

הרבה סרטי ילדים עוסקים במרידה בציפיות של הסביבה, והרי אין מורד גדול יותר מעכברוש שרוצה להיות שף במסעדת יוקרה! סרט נחמד ואפילו קצת מרגש על עכברוש עם תשוקה לבישול שפוגש עוזר מטבח עם שאיפות לשדרוג חברתי.

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 96%, צופים 87%

46 – וול-E

WALL-E

לא ייאמן, אבל כמעט שכחתי להכניס לרשימה את הסרט המושלם הזה! כדור הארץ בצרות צרורות ויש בו רק יצור פעיל אחד – הרובוט וול-E שמנסה למחזר את הררי האשפה שהאנושות הותירה מאחוריה. שארית האנושות מרחפת לה בחללית והסרט עוסק במסע שלהם לאיכלוס מחדש של כדור הארץ. זה נשמע קודר, אבל למרבה ההפתעה זה סרט משעשע ואופטימי.

Common Sense: גילאי 5+

Rotten Tomatoes – מבקרים 95%, צופים 92%

47 – בולט

Bolt

קצת כמו בסרט 'המופע של טרומן', בולט הוא כלב שלא מודע לכך שכל חייו הם הצגה אחת גדולה. ממש כמו טרומן בולט נאבק על החופש ועל חיים אמיתיים במציאות הממשית. הסרט הזה קצת נשכח אבל הוא מוצלח למדי.

Common Sense: גילאי 5+

Rotten Tomatoes – מבקרים 89%, צופים 74%

48 – מגה מיינד

Megamind

אנחנו מאד אוהבים סרטים שבהם הרשע הופך לגיבור, ובאופן ספציפי את הסרט הזה. עם צוות מדבבים גדוש בכוכבים ועלילה מתוחכמת, מפתיע שהסרט לא זכה לדירוגים גבוהים יותר.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 72%, צופים 72%

49 – באג לייף

A Bug's Life

מצחיק, אבל החיפוש בגוגל משלים ל'קומוניזם'… אולי זה בגלל האופן שבו מושבת הנמלים מתנהלת, כאשר רק הגיבור פליק חושב מחוץ לקופסה על דרכים למרוד בחגבים הביריונים. או בקיצור: משל הנמלה והצרצר בתוספת קורטוב צדק פואטי. אם אהבתם את הסרט הזה, כדאי להכיר גם את הסרט Antz שמגולל סיפור דומה למדי.

Common Sense: גילאי 5+

Rotten Tomatoes – מבקרים 92%, צופים 72%

50 – מפלצת של מלון

Hotel Transylvania

סדרת סרטים על ערפדים ומפלצות שמפחדים מאנשים ומשתדלים להימנע מהם. אבל מה קורה כשבתו של הרוזן מתאהבת דווקא בבן אנוש רגיל לחלוטין? אנחנו אהבנו את כל סרטי הסדרה, אבל כנראה שהעולם לא מסכים איתנו כי הציונים עלובים למדי.

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 44%, 55%, 62% צופים 72%, 64%, 48%

51 – פינוקיו

Pinocchio

עוד סרט עם ציון מושלם שהילדים שלכם אולי ירגישו שהוא איטי מדי. הניסיון שלי עם הסרטים הישנים של דיסני הוא שהילדים מתחברים אליהם טוב יותר בגילאים הקטנים, לפני שהם נחשפו לקצב המסחרר של הסרטים העכשוויים. והי, יש שם את ג'ימיני קריקט!

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 100%, צופים 73%

52 – אבא מתארס

The Parent Trap

מוזר ככל שזה ישמע – אריך קסטנר פוגש פה את לינדזי לוהן, בעיבוד חופשי מאד ל'אורה הכפולה'. שתי תאומות מוצאות זו את זו ונשבעות לעשות כל מה שהן יכולות כדי לאחד את הוריהן הגרושים. מדהים להיזכר כמה שלינדזי לוהן הייתה מתוקה ומוכשרת לפני שהיא דפקה לעצמה את המוח. סביר להניח שהגרסה הישנה איכותית יותר, אבל לא צפיתי בה מעולם.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 86%, צופים 70%

53 – שישי הפוך

Freaky Friday

ואם כבר לינדזי לוהן: בסרט הזה היא הבת של ג'יימי לי קרטיס האגדית. השתיים מחליפות גוף בהליך כישופי של ענישה קוסמית ונכנסות האחת לנעלי השנייה. לא תופתעו לשמוע שזה גורם להן להבין האחת את השנייה טוב יותר ידה, ידה, ידה. סרט זורם וקליל שזכה למעמד מעט מיתולוגי.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 88%, צופים 57%

54 – צ'רלי והשוקולדה

Willy Wonka & the Chocolate Factory

עוד סיפור מרושע ומוזר של רואלד דאל: ילדים מפונקים ומושחתים, עוני מרוד וגם מדען-שוקולד מטורף עם חוש הומור אכזרי. על כל זה עוד הוסיפו בסרט החדש סיפור רקע עם אבא מתעלל, והסירו את השירים המגניבים! אז מומלץ לבחור בגרסה הישנה למרות שהיא פחות נוצצת.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 91%, צופים 87%

55 – הילד

Disney's The Kid

זה בהחלט לא סרט מופת, אבל הוא ממש חמוד! ברוס ויליס בתפקידו הרגיל כגבר קולי ושחצן, אבל הטוויסט הוא ביקור של הילד השמנמן והחנון שהוא היה פעם. המבקר הלא צפוי מכריח אותו להתמודד עם הבחירות וההחלטות שהפכו אותו לאדם מנותק רגשית.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 49%, צופים 49%

56 – סרטי מדגסקר

Madagascar

Madagascar 2: Escape to Africa

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Penguins of Madagascar

Island Of Lemurs: Madagascar 

לגדולים אולי לא תהיה סבלנות, אבל הילדים מאד אוהבים את הסדרה הזו, שאכן מכילה רגעים משעשעים למדי. לסרט הראשון יש ציון נמוך אבל נראה שהצופים התרגלו כי מסרט לסרט זה הלך והשתפר.

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 54%-81%, צופים 63%-72%

58 – דספרו

The Tale of Despereaux

הסרט הזה יושב על ציון גרוע, ונכון שהעלילה טיפה חורקת וקצת נמאס מגיבורים שמואסים בתפקיד שצפוי להם ומפתיעים לטובה… אבל זה סרט מהורהר ומלא דמיון ששווה לראות פעם אחת.

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 57%, צופים 44%

59 – מבול של צרות

Evan Almighty

סטיב קארל מצחיק כתמיד בתפקיד של נוח מודרני שאלוהים-מורגן-פרימן מתעלל בו בקטע תנכ"י לגמרי. העלילה מטופשת, אבל אותנו היא הצחיקה ואת הריקוד המעולה אימצנו כבר מזמן אל ההווי המשפחתי. במילים אחרות: אנחנו לא מסכימים עם הדירוג של רוטן טומטוס. הסרט הזה הוא מעין המשכון לסרט 'ברוס הגדול מכולם', שיש בו רגעים משעשעים אבל הוא לא מתאים לילדים (14+).

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 23%, צופים 52%

60 – משפחת מיטשל נלחמת במכונות

The Mitchells vs. the Machines 

נטפליקס דואגים להפיק מדי פעם סרטי ילדים, ונכון לרגע כתיבת שורות אלה זו היציאה הכי מוצלחת שלהם! משפחה קצת-מתחת-לממוצע נחלצת להצלת העולם מידיו המרושעות של תאגיד חסר פנים. אנימציה מגניבה והומור שיצחיק גם את הגדולים.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 97%, צופים 87%

61 – סינדרלה 2015

Cinderella

סוף סוף חידוש שיש בו קצת טעם! הסרט החדש לא מקסים כמו הישן אבל הוא לפחות מוסיף לא מעט מידע וטוויסטים לעלילה המוכרת לעייפה. והאמת ניתנת להיאמר – גם סינדרלה החדשה עוברת מייקאובר מוצלח. 

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 84%, צופים 78%

62 – שכחו אותי בבית

Home Alone

קצת מפתיע לקלוט שהילד החמוד מהסרט הוא בעצם בריון אכזרי שמתעלל בפושעים בצורה קיצונית למדי. מצד שני – הסרט שמר על כוחו עם עלילה קצבית ורגעים מצחיקים. ולא נשכח שיש גם פיוס מרגש ואמריקאי עם המשפחה האוהבת. לסרט הזה יש אי אילו המשכים שרק הלכו והתדרדרו, כולל גיחה קצרה של דונלד טראמפ בסרט השני.

Common Sense: גילאי 10+

Rotten Tomatoes – מבקרים 65%, צופים 80%

63 – אנני

Annie

היא יתומה. היא ג'ינג'ית. היא חיה בבית יתומים מזעזע אבל חולמת על מחר טוב יותר. והכי חשוב: היא כובשת את ליבו של מיליונר שונא ילדים ומשדרגת את חייו. הקצב מיושן מעט אבל הפסקול והליהוק מוצלחים… הקפידו לצפות בסרט הישן ולא בגרסה המחודשת והנוראית.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 57%, צופים 69%

64 – סופרמן (1978)

Superman: The Movie

האם ילדי עידן הנוקמים יאהבו את הגרסה העתיקה הזו של הסיפור הקלאסי? בטוח שלא תצליחו להלהיב את בני העשרה, אבל יש מצב שהקטנים יותר ייהנו מאד.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 94%, צופים 86%

65 – המבוך

Labyrinth

עוד סרט אייטיז עם עלילה מעט איטית ואפקטים שהתיישנו. מצד שני – דיוויד בואי, בגיחה נדירה וקסומה כמלך הגובלינים המרושע (אך המושך להפליא). ג'ניפר קונלי צעירה מאד נאבקת להציל מידיו הגחמניות את אחיה התינוק, בזמן ששלל חבובות מציעות לה עזרה מפוקפקת ביותר.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 71%, צופים 86%

66 – מרגלים לא רגילים

Spies in Disguise

וויל סמית' הוא מרגל חלקלק שמוצא את עצמו בשותפות לא צפויה עם ממציא חנון שאוהב לייצר כלי נשק חמודים. זה נשמע מורכב, אבל בפועל העלילה טפשית אך משעשעת.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 92%, צופים 75%

67 – כוורת בסרט

Bee Movie

סרט על דבורה-בן מורד בדיבובו של ג'רי סיינפלד? זה נשמע כמו נוסחה מנצחת, אבל האמת היא שהסרט לא יפיל אתכם מהרגליים. מצד שני… בהחלט אפשר להעביר שעתיים חביבות.

Common Sense: גילאי 5+

Rotten Tomatoes – מבקרים 50%, צופים 53%

68 – ספיי קידס

Spy Kids

אף פעם לא ראיתי את הסרט הזה, שנשמע כמו גירסה ילדית למר וגברת סמית'. מצד שני, הילדים שלי מאד אהבו אותו כשהם היו בגילאים הרלוונטיים, ויש גם את הציון המעולה של המבקרים. לסרט יש המשכים עם ציונים על הקרשים.

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 93%, צופים 46%

69 – סרטי נרניה

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

Prince Caspian

The Voyage of the Dawn Treader

נכון שעדיף לקרוא את הספרים! אבל אם הילדים לא מתכננים לקרוא שום דבר בעתיד הנראה לעין, שווה להסתפק בתחליף הזה. הסרט הראשון בסדרה הוא הכי מוצלח, ומשם כל העסק התדרדר בהדרגה.

Common Sense: גילאי 9+

Rotten Tomatoes – מבקרים 76%, צופים 61%

71 – הקוסם מארץ עוץ

The Wizard of Oz

חייבים לעשות וי על הסרט הקלאסי הזה, עם ההופעה המרטיטה של ג'ודי גארלנד. הילדים שלכם אולי יקטרו על צבעים חיוורים ואפקטים מיושנים, אבל סביר להניח שהם ישאבו בהדרגה לסיפור החמוד עם הדמויות המוכרות.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 98%, צופים 89%

72 – העי"ג

The BFG

עוד עלילה מוזרה והזייתית של רואלד דאל שהפכה לסרט מוזר והזייתי. הפרדתי אותו מהסרטים האחרים שנעשו לפי ספרים שלו, כי בעיני הוא שווה צפייה בגלל הדמויות הנוגעות ללב והעיצוב המדהים.

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 75%, צופים 57%

73 – נסיכה קטנה (1995)

A Little Princess

נסיכה קטנה זה אחד הספרים הטובים! אם קראתם אותו הסרט יעבוד רק כפרודיה, בגלל שהעלילה הרומנטית בוטלה לטובת טוויסטים הוליוודיים מגוחכים. אבל חייבים להודות שבכל זאת די נהנינו מהסרט הקצבי והמותח. לסרט הזה יש גם גרסה ישנה וחמודה עם שירלי טמפל (שגם היא מתבססת על הספר באופן חופשי ביותר).

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 97%, צופים 88%

75 – אליס בארץ הפלאות 

Alice in Wonderland

הסיכוי שהילדים שלכם יקראו את הספר הקלאסי לא בדיוק מעולים, כך שהסרט של דיסני הוא דרך מוצלחת להכיר להם את הסיפור. אליס של הסרט (ממש כמו זו של הספר) חולפת בעולם הפלאות באדישות וביטחון עצמי בריטי ראויים לציון. הגרסה החדשה יותר של טים ברטון אפלה הרבה יותר ומתאימה לגילאי 10+ (51%).

Common Sense: גילאי 4+

Rotten Tomatoes – מבקרים 81%, צופים 78%

76 – פיטר פן

Peter Pan

נסו להכיר את הסרט הזה לילדים כשהם קטנים יחסית, כי אז הם עדיין יתחברו לסיפור התמים והמתוק. אמנם כל הקטע עם אדומי העור מעט מזעזע לעין העכשווית… אבל יש בסרט הישן הזה שפע רגעי הומור מפתיעים, בעיקר בכל פעם שדמותו של הוק מתייצבת על המסך.

Common Sense: גילאי 5+

Rotten Tomatoes – מבקרים 80%, צופים 80%

77 – שלגיה ושבעת הגמדים

Snow White and the Seven Dwarfs

הילדים שלכם אולי יפתיעו אתכם ביכולת שלהם להשתעמם מסרט כל כך קצר וכל כך חמוד, אבל שווה להתעקש כי זו קלאסיקה אמיתית!

Common Sense: גילאי 5+

Rotten Tomatoes – מבקרים 98%, צופים 78%

78 – מוליכי הזאבים

אם במקרה יש לכם אפל TV, כדאי לבדוק את הסרט המוזר והמכשף הזה. אנימציה עוצרת נשימה וסיפור יוצא דופן על החיים בעיר נידחת באירלנד העתיקה. ראיתם הרבה סרטים על ילדה שמתעקשת להיות אמיצה ולוחמת – אבל אני מבטיחה לכם שסרט כזה עדיין לא פגשתם. יש כמה רגעים מפחידים אבל הכל מסתדר בסוף וכל הדמויות נשארות בחיים. הציונים טיפה קיצוניים כי אין מספיק ביקורות.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 99%, צופים 100%

79 – 101 כלבים דלמטים

101 Dalmatians

עוד סרט ישן של  דיסני… מה אפשר לעשות שהסרטים האלה פשוט מעולים? אל תחמיצו את השיר המעולה על קרואלה דה-וויל, שנעדר מהגרסה החדשה. ואם כבר מדברים על הגרסה החדשה, היא הרבה פחות מוצלחת (למרות הליהוק ההולם של גלן קלוז). 

Common Sense: גילאי 5+

Rotten Tomatoes – מבקרים 98%, צופים 76%

80 – דמבו

Dumbo

באופן אישי אף פעם לא התרגשתי יותר מדי מסיפורו של הפיל הכי חנוני בעולם, אבל מבקרי רוטן טומטוס לא מסכימים איתי. שימו לב שהכוונה כאן היא לסרט הישן… הסרט החדש זכה לביקורות קוטלות ומתאים לילדים גדולים יותר.

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 98%, צופים 70%

81 – בייבי בוס

The Boss Baby

מה? ציון של 52%? אנחנו דווקא מאד חיבבנו את הסרט המשעשע הזה, שמציג תינוק כאיש עסקים זעוף שבא להרוס את החיים של אחיו הגדול. אולי ההומור היה ציני מדי לאמריקאים?

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 52%, צופים 51%

82 – גשם של פלאפל

Cloudy with a Chance of Meatballs

אם אתם רוצים להצחיק אמריקאי ספרו לו על התרגום של שם הסרט, זה הורג אותם. סיפורם של ממציא וחזאית שיוצאים למסע מחקר שיוסיף טעם וצבע לחיים האפורים באי דייגים.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 86%, צופים 72%

83 – טרולים

Trolls

הם קטנים, הם מקסימים, צבעוניים וחיוביים. בניגוד לסרטי הדרדסים המטופשים, כאן לפחות טרחו לעשות סרט חמוד למדי עם מוזיקה כיפית.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 76%, צופים 67%

84 – החיים הסודיים של חיות המחמד

The Secret Life of Pets

מה בעצם החיות שלנו עושות כשאנחנו לא בבית? מסתבר שיש להן חיים עמוסים להפליא. לסרט הזה יש בעיקר בדיחה מרכזית אחת שחוזרת בגרסאות מרובות, ובכל זאת אפשר להעביר איתו שעתיים סבירות. סרט ההמשך זה כבר באמת קצת יותר מדי.

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 73%, צופים 62%

85 – רנגו

Rango

הביקורות מהללות את הסרט הזה, שלא ראיתי בעצמי. הילדים שלי גורסים שהוא די סבבה: סיפור על זיקית מחמד עם חלומות גדולים שיוצאת למסע הרפתקאות במדבר.

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 88%, צופים 69%

86 – לשיר

Sing

אוהבים את כוכב נולד? אולי את הסדרה גלי? כי זה הסרט לחובבי הז'אנר! חבורת חיות אאוטסיידריות עם כישרון וחלום, שמנפצת את ציפיות הסביבה עם מופע מוזיקלי מסחרר.

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 72%, צופים 72%

87 – היפיפיה הנרדמת

Sleeping Beauty

זה ממש לא בסדר שעכשיו זוכרים רק את מליפיסנט, שהסרטים עליה בינוניים מאד. דווקא האגדה שממנה מליפיסנט הגיחה עובדה לסרט מתוק וקצר של דיסני, עם פיות מקסימות (ולא מעצבנות ופריקיות כמו אלה של מליפיסנט!) ורגע מפגש רומנטי במיוחד עם הנסיך המקסים.

Common Sense: גילאי 5+

Rotten Tomatoes – מבקרים 88%, צופים 80%

88 – הארי פוטר ואבן החכמים

Harry Potter and the Sorcerer's Stone

סרטי הארי פוטר הולכים ונעשים אפלים (וארוכים) ככל שהסדרה מתקדמת, ובעצם כבר מההתחלה החיים של הארי קשים למדי. אבל הסרט הראשון הוא אגדת ילדים מלבבת, והשחקנים-ילדים חמודים להפליא. אם נהניתם אפשר להתקדם גם לסרט השני (7+, 83%). 

Common Sense: גילאי 7+

Rotten Tomatoes – מבקרים 81%, צופים 82%

89 – אנה ומלך סיאם

The King and I

יש לסרט הזה גם גרסה חדשה (יחסית) עם ג'ודי פוסטר. אבל אני מדברת על הגרסה הישנה והעולצת מ-1956, שלא הטרידה את עצמה בשום מחשבה על יחסי מרות או קולוניאליזם. באמת תרשו לילדים שלכם לגדול בלי להכיר את הקרחת של יול ברינר?!

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 96%, צופים 83%

90 – אלווין והצ'יפמאנקס

 Alvin and the Chipmunks

סליחה שאני שמה ברשימה הזו סרט מטופש כל כך, אבל הצ'יפמאנקס נורא חמודים! אנחנו בהחלט נהנינו מהסרט הראשון, למרות שאני חייבת להודות שאת הבאים בתור כבר סירבתי לראות עם הילדים.

Common Sense: גילאי 5+

Rotten Tomatoes – מבקרים 28%, צופים 64%

91 – אמיצה

Brave

עד כמה זה שזכור לי זה הסרט האנימציה הראשון שניסה לגרום לנו להתאהב בנסיכה פחות יפיפיה (אם מתעלמים משרק). הוסיפו לכך עלילה פמיניסטית גדושה בסקוטים ג'ינג'ים, ותבינו למה הסרט הזה פחות תפס מסרטי נסיכות אחרים. ובכל זאת – לגמרי שווה צפייה.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 78%, צופים 76%

92 – לשחרר את ווילי

Free Willy

מי לא הזיל דמעה כשהלוויתן העצום שט לו אל מרחבי האוקיינוס? ידידות בין ילד ללוויתן זה לא בדיוק שכיח, ואין פלא שהסרט הזה נשאר בזיכרון אחרי כל כך הרבה שנים. 

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 58%, צופים 50%

93 – הוק

Hook

הרעיון מעולה: מה קורה כשארץ לעולם-לא נקלעת למצוקה אבל פיטר פן כבר שכח הכל כי הוא הפך לגבר מבוגר? ומה אם המבוגר הזועף ששכח את נעוריו הוא… רובין ויליאמס?! לפני שאתם מתלהבים כדאי להזכיר שלסרט זה יש הרבה מגרעות, אבל לדעתי הוא עדיין שווה צפייה. כמו שאפשר לראות למטה, מבקרי רוטן טומטוס לא מסכימים אתי. 

Common Sense: גילאי 10+

Rotten Tomatoes – מבקרים 28%, צופים 76%

94 – משפחת ווילובי

ריק ג'רוויס החתול עוקב אחרי משפחה שבה זוג הורים מאוהבים מזניח באופן מחפיר ארבעה צאצאים קטנים. הסרט גדוש בפיתולי דמיון מוזרים ואכזריים א-לה רואלד דאל, אבל ההומור הציני והדמויות החמודות שבו את ליבנו בהדרגה. סרט חדש יחסית בהפקת נטפליקס.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 90%, צופים 67%

95 – פנטזיה (2 הסרטים)

Fantasia, Fantasia 2000

תרשו לי להיות פה הכי לא אליטיסטית בעולם, כי אתם בכל זאת רוצים שהילדים יסכימו להמשיך לראות אתכם סרטים. בשני סרטי פנטזיה יש קטעים שממש חובה לראות. בשניהם קטעי הקישור מעצבנים, ובסרט הראשון יש חלקים משעממים עד דמעות. אז תחזיקו את היד חזק על השלט ותריצו קדימה חופשי.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – סרט ראשון: מבקרים 94%, צופים 83% סרט שני: מבקרים 81%, צופים 75%

96 – צוללת צהובה

Yellow Submarine

השירים הקסומים בליווי דיבוב מצחיק להפליא של הביטלס. הציורים פסיכדליים על גבול המופשטים וגם העלילה מסוממת. בקיצור, למיטיבי לכת – ואל תנסו לראות בלי תרגום (מבטא בריטי הארד-קור).

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 97%, צופים 84%

97 – בייב

Babe

ושוב אנחנו פוגשים גיבור שמסרב להצטרף לעדר… והפעם זה חזרזיר שמשתוקק לרעות כבשים. הרשימה הזו גורמת לי לקלוט שילדים (או מי שכותב להם) כנראה מרגישים תחושות עזות של חוסר התאמה ומפצים עליה בשלל עלילות מורכבות על חשיבותה של הייחודיות.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 97%, צופים 67%

98 – לחלום באותיות (אקילה והתחרות)

Akeelah and the Bee

כרטיס הכניסה שלכם לחיים האמיתיים (ולסרטי העצמה אישית אמריקאיים): לאקילה יש נסיבות חיים קשות אבל גם כישרון גדול לאיות. המורה שלה מלווה אותה לתחרות איות תובענית שבה היא תידרש לכל יכולותיה הרגשיות והשכליות.

Common Sense: גילאי 8+

Rotten Tomatoes – מבקרים 85%, צופים 81%

99 – הגוניס

The Goonies

סרט הרפתקאות אייטיזי להפליא שבו חבורת ילדים מגלה אוצר יקר ערך. סוג של אינדיאנה ג'ונס למתחילים.

Common Sense: גילאי 10+

Rotten Tomatoes – מבקרים 71%, צופים 91%

100 – הנסיכה והצפרדע

The Princess and the Frog

דיסני מנסים כבר שנים להכניס נסיכות שאינן לבנות (ובלונדיניות…) לקאנון הנסיכות. הסרט החמוד הזה אולי לא הכניס את טיאנה לחבורת המקובלות, אבל זה לא אומר שאסור לכם לאהוב אותה.

Common Sense: גילאי 6+

Rotten Tomatoes – מבקרים 85%, צופים 74%

שתפי את הפוסט

באותו נושא

דילוג לתוכן