יום ירושלים – דפי צביעה ופעילויות

טוב, נו, לא נתעכב כאן ועכשיו על השמלה של מירי רגב, ורק נטען חרש שכל ילד גן היה מייצר דימוי יפה יותר מזה שהתנוסס על שמלתה – הצילום הכעור ההוא עשה עוול לכל אוהבי העיר ושוחריה. אבל הי, גם אתם יכולים!  קחו פיסת אל-בד, ציירו עליה את ירושלים, קישרו למותני ילדי הגן ותקבלו את אות יקיר העיר.

מצד שני, מכיוון שאנחנו שואפים שהדורות הבאים יצליחו לייצר דימויים מעודנים יותר ויגבשו יצירתיות קצת יותר… יצירתית – בואו נתחיל להכשיר אותם כאן ועכשיו. הנה כמה רעיונות ממש חמודים לפעילויות יום ירושלים שליקטתי באהבה ברשת.

קודם כל… זהב! ירושלים של זהב, או לפחות כך אומרים. אנחנו באופן אישי, כשאנחנו הולכים למכולת, לא נתקלנו אף פעם ברחובות של זהב. מצד שני, יש בשכונה שלנו ארנבי רחוב! מבחינת הילדה הפרטית שלי ארנב לוקח זהב בכל יום ובכל שעה. אבל זו שוב סטייה מהנושא (סליחה, מירי!) ובואו נתמקד בקטע של ירושלים והזהב.

כל דבר שתרססו אותו בספריי זהב יקבל שדרוג קטלני, אפילו אבנים פשוטות שליקטתם בחצר.

ועכשיו נדרשת רק קצת מחשבה יצירתית כדי לקשט עם האבנים האלה פעילות 'ירושלים של זהב'… למשל עציץ יפה או עיר יצירה על קרטון.

Source: http://www.whateverdeedeewants.com

ואם כבר קרטון, קבלו שתי ערים יפיפיות שעם קצת דמיון וצבעי זהב יכולות להפוך בקלילות לירושלים. שתי היצירות מאותו אתר שמשתפך לו בצרפתית שוטפת. אם אתן במקרה שולטות בצרפתית אז יש באתר מסמכי PDF שנראים לי כמו הוראות מאד מפורטות.

Source: http://loupglace.canalblog.com
Source: http://loupglace.canalblog.com

אל תשכחו לשלב בעיר הקרטון שלכם טחנת רוח. הידעתן, אמהות חביבות, שהטחנה המפורסמת של ירושלים ניצבת ממש מעל משכנות שאננים שהייתה השכונה היהודית הראשונה מחוץ לחומות?

(12 שנות לימוד בירושלים = עשרות ומאות פעמים ששמעתי את זה = הידע היחידי שבאמת נכנס לי למוח… ואת הפירות קטפתי כשחזרנו לישראל והסברתי על זה לילדים כבדרך אגב).

Source: http://amp.parents.com

באתר גוניס כיף של יצירה מצאתי את הרעיון הפשוט והמקסים הזה:

Source: http://www.gonis.co.il

ולבסוף, הכי חשוב… לקט דפי צביעה להדפסה ליום ירושלים. יפים ומקוריים במיוחד, ברור!!! כולל אפילו שתי מנדלות עם מוטיב רלוונטי :).

הקליקו על התמונות כדי להגיע למקור.

אם אתן מסתבכות עם ההדפסה בדקו את ההוראות שבפתיחת הפוסט הזה.

Source: http://annkoffsky.com צילום מסך
Source: http://annkoffsky.com צילום מסך
Source: http://annkoffsky.com צילום מסך
Source: http://www.oryanet.com צילום מסך, אתר ישראלי חמוד!
http://store.doverpublications.com/ צילום מסך, לצערי את הציור הזה תצטרכו לגנוב… להעתיק ולהדביק לדף וורד.
Source: http://image.hotdog.hu צילום מסך
שתפי את הפוסט

באותו נושא

דילוג לתוכן