אמזון בישראל – המדריך האולטימטיבי

אמזון בישראל! למה כולם כל כך מתרגשים? אולי נכנסת לאתר, ראית את כל הבלגן והחלטת לוותר על התענוג. זו תגובה סבירה ונורמלית, אבל לפני שתרימי ידיים – בואי נדבר על זה.

נתחיל בהתחלה: זה לא אתר רק לצעירים ומגניבים, באמזון עובדים יפה מאד בשביל משקי הבית של אמהות שוקעות שקורסות להן בנחת תחת יוקר המחייה. לא מזמן נדהמתי לגלות (למרבה החלחלה ובאופן מפתיע ולא צפוי בכלל) שאני כבר לא צעירה במיוחד. אבל לפעמים זה עובד לטובתי, כי מסתבר שאני לקוחת אמזון ותיקה ומנוסה – למעשה, הם טוענים שאני לקוחה מ-2011. מתאים להם להיות סטוקרים.

ולמה אני קונה באמזון? בעיקר בגלל שיש לי אפשרות לעשות משלוחים בחינם במזוודות של בעלי הנוסע-ושב-תדיר. אבל עכשיו לכולנו יש בעל עם מזוודות, כי אמזון מציעים משלוחים חינם כשההזמנה מעל $49! בקיצור, תנו לי לספר לכן את כל מה שאני יודעת.

איך עובד המשלוח של אמזון?

מרגש, מלהיב, מפתיע, לא ייאמן: למשלוחים מאמזון יש אבא ואמא ומספר מעקב והם לא יתאדו לפתע בדרכם לישראל!

אמזון גם יעשו לך מערוף ויגיעו לבית עם שליח בלי לעשות מזה דרמה ולמרר לך את החיים. רוב המשלוחים יגיעו תוך שבוע-שבועיים, והספקים מחויבים לתאריך המסירה שרשום על ההזמנה. בכל מקרה – קראי את האותיות הקטנות כשאת בוחרת את המשלוח כדי לוודא שהכל יגיע במועד רצוי ובשיטה רצויה. בהזמנה אחת יכולים להופיע פריטים שונים במועדי מסירה שונים, אז צריך לעבור על הכל בתשומת לב לפני שלוחצים על כפתור התשלום.

שיטת המשלוח הרצויה

בגדול, את רוצה לבחור שיטה שנקראת "משלוח סטנדרטי של Amazon Global" (חינם, כמובן). 

כל הקטע הזה ממש מוצלח אבל, וזה אבל גדול – לא כל המוצרים באמזון משתתפים במבצע. לפעמים ירצו לקחת ממך כסף על המשלוח, לפעמים ישלחו את המוצר חינם אבל בלי אפשרות מעקב ויש גם מוצרים שלא נשלחים לישראל בכלל.

זיהוי מוצרים שנשלחים לישראל

כדי לראות אך ורק מוצרים שנשלחים בתוך ישראל חפשי שדה שאפשר לסמן בו V על המילים "שילוח מקומי (או "Ships Locally").

אם את רוצה לקבל גם מוצרים מחו"ל (וברור שזה כל הרעיון) – שימי לב שמתחת לכל מוצר מופיעות כמה מילים שאומרות הרבה:

מקרא של סוגי המשלוח באמזון:

  • 'משלוח חינם לישראל' = הכי טוב, קנית.
  • "משלוח חינם לישראל על הזמנות המזכות בהטבות מעל $49" = לכי על זה, וצברי עוד פריטים שמשתתפים באפשרות הזו.
  • "אפשרויות קנייה נוספות" = הקליקי כדי לגלות אם יש ספקים ששולחים לארץ ובאיזה מחיר.
  • ולבסוף, ליד מוצרים פרסומיים (שמסומנים במילה ממומן או Sponsored) כתוב 'נשלח לישראל', אבל כדי לדעת איך וכמה תצטרכי להקליק. אני משתדלת להתעלם מהמוצרים האלה.

מע"מ, מכס

קודם כל – אם תשאירי את ההזמנה מתחת  ל-75 דולר לא תשלמי מע"מ וגם לא מכס. אם תעברי את הרף הזה – המיסים יחושבו מראש ויופיעו על ההזמנה עצמה:

ועם אמזון את יכולה להיות שקטה, המכס לא יבואו לדפוק לך בדלת! המחירים שאת רואה הם סופיים, מוחלטים, גמורים וחתומים. ברגע ששילמת לאמזון – כל הטרדות עליהם ואת יכולה לנוח על משכבך בשלום. אם הם במקרה גבו ממך יותר מדי – הם יחזירו את הפער לכרטיס האשראי. אם הם גבו פחות מדי – בעיה שלהם.

גם אם תרכשי מוצרים ביותר מ-75 דולר, סביר שתגלי שאת עדיין חוסכת סכום לא מבוטל יחסית למשהו שתקני בארץ (בהנחה שהמשלוח חינם).

על ספקים ודירוגים

באמזון יש המון ספקים, והמשותף לכולם הוא שהם מפחדים פחד מוות מאמזון. זה טוב בשבילך: אם הם יעקצו אותך אמזון תתמודד עם זה במקומך. ובואי נזכור שהם רוצים לקבל ממך ביקורות טובות, אז הם עושים מאמץ לתת שירות מעולה.

לא לכל המוצרים יש דירוגים, אבל חשוב לדעת שכמות המדרגים חשובה אפילו יותר מהדירוג עצמו. ברגע שאת רואה מאות מדרגים אפשר להניח שהדירוג אמין. בתמונת המוצר שלהלן שם הספק מוקף בעיגול אדום, ואם תרחפי עם העכבר ליד הכוכבים של הדירוג תוכלי לראות את הפיצול בין המדרגים השונים. אם תקליקי על מספר המדרגים תוכלי לקרוא את הביקורות ולעיין בשאלות שהספק ענה עליהן – הכל באנגלית, מן הסתם.

זה הרגע לתהות איפה בכלל אמזון נכנסת לתמונה. ובכן, קודם כל אמזון היא ספק מאד גדול של אמזון, כך שבמקרים רבים בשם הספק תופיע המילה Amazon. בנוסף, היא מאחסנת ומשלחת חלק גדול מהמוצרים שאת רואה באתר, וזו הסיבה לכך שכל המבצעים האלה בכלל אפשריים.

לפני שנסגור את הפינה של ההמלצות אני רוצה לציין את המוצרים שמופיעים עם דגלון "הבחירה של אמזון" (או "Amazon's choice") – זה לא סימון פרסומי, אלא מוצר שאמזון זיהתה ככזה שהרבה לקוחות מרוצים ממנו. שווה לשים לב! 

מה עם ספקים ישראלים?

יש ספקים ישראלים ישראלים באמזון, אבל זה עדיין די מעאפן ולא יותר טוב מהעסקה שתשיגי בקניון הקרוב. ובכל זאת, את יכולה לשבת לך בנחת ולהשוות בין האפשרויות בידיעה שהעסקאות שאת רואה מחייבות את הספק ושהוא מחויב לתת לך שירות ברמה של אמזון.

אם את רוצה לראות את הספקים הישראלים – כשאת נכנסת לאתר יש באנרים פרסומיים שמקדמים אותם בטירוף ואפשר גם להשתמש בשדה 'שילוח מקומי' כדי לסנן (בהנחה שתצליחי למצוא אותו, הוא חמקמק למדי).

אמזון בעברית (קשה שפה)

כשתכנסי לאתר תוצע לך אפשרות לעבור לשפה העברית. אם זה לא קרה היכנסי לחשבון שלך. מתחת ​Ordering and shopping preferences​ מופיע קישור ל- Language preferences.

ההגדרות באתר (תפריטים, כפתורים וכל אלה) תורגמו באופן מקצועי, כך שהכל עושה שכל. את שמות ותיאורי המוצרים עצמם המחשב מתרגם, כך שזה לפעמים ממש לא עושה שכל. כדאי לעשות שימוש מושכל בגוגל תרגום ולחפש את המוצר שאת רוצה גם בשפה האנגלית כדי לוודא שאת אכן מגיעה לכל האפשרויות.

המרה לשקלים באמזון

תהליך ההזמנה באמזון עובד ממש כמו באתרים שאת כבר מכירה: פותחים חשבון, מכניסים כתובת. עגלת הקניות המלאה והגדושה שלך מופיעה בחלקו העליון של המסך. כשאת בעגלה יש כפתור למעבר לדף התשלום – בדרך תתבקשי לבחור כתובת, שיטת משלוח וכרטיס אשראי. כבונוס מיוחד לישראלים יבקשו ממך מספר זהות לצורכי השחרור מהמכס.

עד כאן אין לך מה להלחץ, כי בסוף תגיעי לדף שנקרא "דף סקירת ההזמנה שלך" ("checkout") שבו אפשר לתקן הכל: שיטת משלוח,  כתובת, אמצעי תשלום… וזה גם המקום שבו אפשר להמיר את ההזמנה לשקלים (נראה שאין דרך להפוך את השקלים למטבע הדיפולטי באתר, וחבל).

וזה הרגע לאזהרה חשובה: אמזון נותנים את האפשרות הזו, אבל יש מצב שהם נותנים שער המרה גרוע. הם דווקא רוצים לתת שער המרה טוב, אבל מתנהל על זה מאבק מול חברות האשראי כך שהמצב נזיל.

השווי את השער של אמזון לשער ההמרה של כרטיס האשראי שלך (חיפוש פשוט בגוגל).

כאן למשל אמזון הציעו לי המרה בשער של 3.577 ביום של 3.499:

אבל… למה לי בכלל לטרוח?

משלוח. מיסים. אתר חדש שצריך ללמוד ולהכיר… למה בכלל להשתגע? התשובה פשוטה – כסף ומבחר. מבחינת המבחר, יש באמזון מבחר אינסופי של מוצרים ומותגים שאת חלקם אי אפשר להשיג בארץ. ולגבי הכסף… הנה דוגמא קטנה ואקראית למדי כשבגד גוף לתינוק עולה 14 שקל ליחידה באמזון, והמקביל שלו בישראל עולה 20 שקל ליחידה. 

וכמובן, יש גם את הנוחות של הרכישה מהבית. זה עניין של הרגל: בהתחלה זה מרגיש מוזר, אחר כך זה מרגיש כיף ובסוף מתמכרים.

ההזמנה הראשונה שלי באמזון ישראל

ב-17 לנובמבר 2019 בצעתי את ההזמנה הראשונה שלי באמזון עם שילוח חינם לישראל:

ב-23 לחודש (יום שבת) חברה בשם BarGroup התחילה להציק לי כדי שאבחר מקום לאיסוף עצמי של החבילה:

כשנכנסתי לקישור ראיתי שהאפשרויות בירושלים מאד לא נוחות עבורי (ומעטות). התעלמתי מכל העסק באלגנטיות וביום חמישי, ה-28 לנובמבר, השליח הגיע אלי הביתה ומסר את ההזמנה באופן אישי, בקופסה עם הלוגו של אמזון!! ממש כמו באמריקה.

(ואני מאד מתביישת לדווח שמאז נובמבר הזמנתי עוד שתי פעמים ובשתיהן הכל עבד חלק). (והייתי חייבת את כל מה שקניתי, באמת!). (ואל תגלו לבעלי).

הצצה לאמזון

הנה כמה מוצרים שאמזון חושבת שאולי תאהבו:  
47346-amazon-shopping-קניות באמזון
שתפי את הפוסט

באותו נושא

הבמה: Zuzu Animation

היום על הבמה – מזכרת חד פעמית שתשמר את הכישרון והיצירתיות של הילדים בצורה הכי מקורית בעולם!

קרא עוד »
דילוג לתוכן