שתפי את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
יש הרבה דרכים והרבה דרגות להכנת קוקדמה אבל… רגע, רק שניה, סליחה. אולי את לא יודעת מה זה קוקדמה? סימן שאת לא משוטטת מספיק באינסטוש ופינטרסט, ועל כך אני רוחשת לך כבוד. בסך הכל, בשביל זה יש לך אותי – שאוספת עבורך את הדברים הכי שווים ברשת! אז ככה: קוקדמה זה כדור מעלף ומדהים שהוא בעצם סוג של עציץ תלוי שנראה כמו כדור אדמה או טחב. והיופי המינימליסטי הזה מגיע אלינו, מן הסתם, ישירות מיפן. הנה אחת (או אחד? האם קוקדמה זה זכר או נקבה?) ממש מהממת ומקצועית:
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Kokedama.sp (@kokedama.sp) on

מהמם נכון? עדיין לא יצא לי להכין קוקדמה ממש רצינית, אבל אני קוראת שהדרך הכי טובה לעשות את זה היא לצפות אותה בחימר (אמיתי, של פעם, לא חימר קל). בכל מקרה, אני הכנתי קוקדמה עם הילדים, וזה ממש כיף ומחזיר לחיים את כל מה שאי פעם חשבת על קובבות בוץ. זו גם מתנה מקסימה תוצרת בית למישהו שאוהבים!
תצטרכו:
  • אדמה לשתילה
  • חבל דק
  • צמח עמיד ככל היותר
  • אפשר – אזוב מלאכותי לקישוט (אני מצאתי שקית של החומר ההזוי הזה בחנות של דייסו, אבל זה ממש לא חובה) או חימר או מילוי קוקוס מהסוג שיש לעציצים תלויים שאותו אפשר לפרק ולהדביק סביב הקוקדמה שלכם.
זהו, זה הכל!
ועכשיו:
מרטיבים את האדמה כך שמקבלים בוץ מלכלך ומלכותי. בעזרת הידיים יוצרים כדור בוץ גדול ככל האפשר, ועובדים יפה יפה כדי להחליק ולחזק אותו בסגנון קובבה מסורתי. אם יש לכם אזוב או חימר או קוקוס זה הזמן לעטוף את הכדור כמה שמצליחים. עכשיו לוקחים פיסה ממש ארוכה של החבל ומלפפים סביב סביב לכדור. משאירים חתיכה קטנה פנויה שבה תוכלו לתקוע את הצמח שלכם. כשאתם מרגישים שהכדור מוחזק ממש ממש יפה עם החבל זה הרגע לעשות חור קטן ולהכניס לתוכו את הצמח, לעטוף היטב היטב באדמה. זהו! תולים את הקוקדמה במקום מואר. לגבי טיפול והשקייה: אחת לכמה ימים אפשר לרסס עם שפריצר, אפשר להשרות לכמה דקות. קחו בחשבון שהקוקדמה שלכם לא תחזיק מעמד לנצח, וזה דווקא קצת כיף כי, כאילו… קובבות! (ואם עדיין לא השתכנעת, אפשר גם לקנות קוקדמה באמזון):


 
שתפי את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

באותו נושא

ים מפלסטלינה

פוסט אורח מקסים וקסום מאת גתית איל, אמנית הפלסטלינה שתעסיק את הילדים שלכם בקיץ הארוך הזה!

קרא עוד »
דילוג לתוכן