שתפי את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

כאילו, די.

בחיי! למה לא לשדרג את המתנה בעטיפה שהיא גם יפיפייה, גם משתמשת בחומרים ממוחזרים… וגם משרה אווירת חג ומאפשרת לך סיבוב דאווין עם כניסתך לסעודה? איפה פה החסרונות, אני שואלת!

אה, בעצם יש חיסרון. חברה יקרה העירה לי בפייסבוק שבאמת אין סיבה וטעם שכולם קונים מתנות לכולם, כי לכולנו יש כבר הכל. אפשר להסתפק במתנה למארחת ולא להשתגע. היא צודקת, אבל –

מה עושים… תגידו לי. מה עושים עם תרבות הצריכה? אם לא תביאו מתנה לאחרון הילדים יש מצב שתרגישו קמצנים ואיזה ילד בעל ארון צעצועים מתפוצץ יביט בכם בעיניים עגומות של מסכן קטן שנשללה זכותו הטבעית למתנת חג. וכשכן מביאים מתנה – אז איפה הצדק החברתי, ומה יהיה עם כדור הארץ! הנה, תנו לי לנסח עבורכן כמה משפטי צידוק לכל מסלול מתנות שתבחרו בו בערב החג הבא עלינו לטובה:

“אני חושבת שזה ממש טיפשי להיות עבד לתרבות הצריכה ולכן הבאתי לך אוסף עיתוני ‘את’ ישנים. וגם כמה גיליונות של ‘עולם האישה’.”
“אני חושבת שמי שלא קונה כלום למארחים שלו שטרחו כל כך בערב החג הוא גם קמצן וגם תוקע מקלות בגלגלי הצמיחה הכלכלית.”
“חמודי, בטח תשמח לשמוע שתרמתי את ההליקופטר המגניב עם שלט שקניתי לך לילדים שבאמת צריכים אותו. למה אתה בוכה? מה הוא רוצה?”
“חמודה, קניתי לך בגדי שרלילה מנצנצים כי את כבר בת  ארבע והגעת לגיל שאפשר להתחיל!”
“כשקניתי לך את המתנה היקרה הזו בארבע מאות שקל, באמת לא ציפיתי שתגיש רק סלט ועוד תרצה לי על כמה זה לא בריא לאכול מוצרים מהחי!”

טוב, נו… די. אני מפסיקה עם זה. הבטחתי עטיפות מתנה יפות, ובואו ניגש לעניינים.

כשגרתי במנהטן, מה שאומר שאני מדברת כאן על אופנה של לפחות לפני חמש, שש שנים… היה איזה כריסטמס שכל החנויות הכי מפונפנות נדלקו על נייר עטיפה חום עם סרטים מסוגננים. מכיוון שבינתיים חזרתי לארץ נשארתי תקועה בשלב ההוא, ואני עדיין חושבת שזה פשוט מ-ג-נ-י-ב. מוכנות?

הנה נייר עטיפה חום פשוט עטוף בתחרה לבנה… איזה יופי. כשהכנתי את הפוסט [[עששיות מצנצנות]] קניתי סרטי תחרה יפים נורא ולא יקרים לפי מטר בחנות בדים….

1158-gift-wrap-עטיפת-מתנה
Source: http://www.sweetpaulmag-digital.com/

קבלו את הרעיון הכי זול ופשוט בעולם. בעת רכישת הנייר החום קנו גם כל מיני מדבקות תיוק משרדיות… ועכשיו השתמשו בהן לקישוט. תראו כמה אלגנטי זה יוצא, פשוט ויפה!

1157-gift-wrap-עטיפת-מתנה

אם המדבקות הצבעוניות לא עושות לך את זה, לכי על חוטי צמר צבעוניים! אפילו העוטפת הכי עקומה תצליח להוציא כאן עטיפה יפה וחגיגית. (וזולה!).

1150-gift-wrap-עטיפת-מתנה
Source: http://www.parents.com

הפתרון הזה בכל זאת דורש איזושהי יכולת גזירה… אבל איזה יופי!

1159-gift-wrap-עטיפת-מתנה

די. מספיק עם הנייר החום! בואו נעבור ל… כוסות פלסטיק חד פעמיות. שמישהי תגיד לי שזו לא עטיפה מנצחת, מעלפת! למתנה קטנה.

1152-gift-wrap-עטיפת-מתנה
Courtesy of: http://gedane.over-blog.com/

הנה, ככה זה נראה בסוף, לחצי על התמונה לפוסט המלא… והיפה:

1153-gift-wrap-עטיפת-מתנה
Source: http://gedane.over-blog.com

בעטיפה הבאה צריך תבונת כפיים מסוימת… אבל היא משקפת שתי אופנות עטיפה שנתקלתי בהן הרבה: עטיפה בנייר עיתון (שזה גם מיחזור וגם יפה לטעמי)… ושזירת שתי וערב של הסרטים. בלינק הזה מרתה סטיוארט מראה איך עושים את השזירה ומציגה טוויסט מתון יותר של המראה השזור.

1156-gift-wrap-עטיפת-מתנה

בכל זאת קנית מתנה לילדים? לכי על עטיפה יפה ומרגשת. כאן יש לנו כביש שעשוי מדבק שחור ולבן עם מכוניות צעצוע זולות. עטיפה שהדביקו עליה ניירות מסולסלים מהסוג שתולים במסיבות ועיגולי קונפטי. והקאפקייקס עשויות מצמר גפן- או פונפונים- וגביעי נייר לעוגה.

1160-gift-wrap-עטיפת-מתנה
Source: http://www.parents.com/

ואם כבר נייר עיתון… ללא מילים:

1155-gift-wrap-עטיפת-מתנה
Source: http://www.wowsai.com/

אני הכי אהבתי את העטיפה הבאה. איזה יופי… לחצו על התמונה לעטיפות ‘חמימות ונעימות’ נוספות. איכשהו זה נראה מתאים למתנת חורף ולא למתנת אביב. אבל כל כך  יפה! ומה שהכי מגניב- השתמשי בגרב ישנה, או בכובע ישן!

1151-gift-wrap-עטיפת-מתנה
Courtesy of: http://www.boxwoodclippings.com/

ואחרונה חביבה- הגברת הזו שמכינה את הקישוט מנייר העטיפה עצמו! לחצו על התמונה, היא נותנת פירוט מאד מוצלח במלים ותמונות. בעיני זו עטיפה מקסימה!

1154-gift-wrap-עטיפת-מתנה
Courtesy of: http://jswfield.blogspot.com

והי… יש לי גם לוח שלם בפינטרסט שכולו קודש לעטיפות מתנות.

הפוסט פורסם לראשונה בפסח 2013

שתפי את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

באותו נושא

הרשמי לניוזלטר!

וקבלי במתנה את חוברת הפלסטלינות והסליים עם שלל מתכונים מגניבים מחומרים זמינים…

דילוג לתוכן