משתגעים בבית עם הילדים?

איזה קטע! גם אני.

קבלו רשימה של סדרות טלוויזיה שאפשר להתמכר אליהן ממש עכשיו, רגע לפני שבני המשפחה מתחילים לחנוק זה את זו. ניסיתי לאתר סדרות שיצליחו לשעשע (לפחות קצת) גם את ההורים ההמומים. ספרו לי בהערות על סדרות נוספות שאתם אוהבים!!

אני מצרפת כאן את דירוג הגילאים של אתר Common Sense – דירוג שמרני מאד שאפשר לסמוך עליו. למעשה, בתור ישראלים אתם יכולים להוריד כמה שנים טובות, כי הרבה פעמים הגיל עולה רק בגלל כל מיני מילים לא מנומסות.

אי שרדות

Total Drama Island

סדרת הטלוויזיה הזו חביבה ומשעשעת, והיא גם בגדר חיסון מוצלח למדי מפני תוכניות ריאליטי מטופשות. פרודיה מצוירת על תכניות כגון הישרדות – כולל כל התככים, הבחורות היפות, החנונים ההמומים והמנחה החלקלק.

גילאי 10 +


משפחה אחת

Family Reunion

מסתבר שלפעמים זה לא כל כך פשוט לחזור הביתה, והסדרה הזו מלווה משפחה אפרו-אמריקאית שחוזרת לעיירת הבית של ההורים בדרום החם. סבא וסבתא, זוג הורים וארבעה ילדים מפגינים הומור שנון למדי יחסית לסדרת ילדים.

גילאי 10 +


אלכסה וקייטי

Alexa & Katie

שתי חברות טובות מתחילות את חטיבת הביניים בדרמה קומית חמודה ומשפחתית. הקטע הייחודי לסדרה הזו הוא שאלכסה מתמודדת עם סרטן, ולמרות שבבית שלנו (וגם בבית של אלכסה) אבא מתפרק בכל פרק מחדש – מדובר בסדרה אופטימית וחמודה. בת ה-11 וחברותיה צופות באדיקות, וכל הגדולים עושים את עצמם משועממים אבל פוזלים אל המסך.

גילאי 10 +


המקום הטוב

The Good Place

ומה אם הגעתם לגן עדן והתברר שזה בעצם הגיהנום? הסדרה הזו משעשעת ממש מהתחלה, אבל ככל שהפרקים עוברים היא הופכת לדיון מעניין למדי על מה זה אומר בעצם להיות אדם שראוי להגיע לגן עדן.

גילאי 12+


לגדל את דיון

Raising Dion

כל הקטע של גיבורי על מאד מעסיק את הילדים כיום, והסדרה הזו מציעה גרסה שמתאימה גם לצעירי יחסית. מצד אחד – זו לא יצירת מופת. מצד שני – יש כאן התייחסות מעניינת למצוקותיה הייחודיות של אם לא-לבנה וחד-הורית (שבמקרה יצא לה ילד עם כוחות על, דה).מתאים רק לילדים שאוהבים עלילות קודרות וקצת מפחידות.

גילאי 11+

דברים משונים

Stranger Things

סדרה שכולה מחווה גדולה ומלאת אהבה לסרטי אייטיז כמו ET והגרמלינס. ממש כמו הסרטים ההם – היא אפלה למדי ואפילו מפחידה. עונה הראשונה היא הטובה ביותר, וגם הגדולים ייהנו מהשחזור המעולה ומהילדים-שחקנים המתוקים.

גילאי 13+


אבודים בחלל

Lost in Space

משפחת רובינסון אבודה בחלל! סדרה מושקעת ועתירת אפקטים על משפחה שנמלטה מכדור הארץ הקורס וצריכה ללמוד איך להפוך ליחידה מבצעית מתפקדת בתנאים מאתגרים על כוכבים מנוכרים.

גילאי 13+


The Healing Powers of Dude

בן 11 עם הפרעת חרדה חברתית מוצא נחמה וחבר בכלב ליווי חמוד במיוחד, בשני חברים מתוקים ובמשפחתו האוהבת. הסדרה הזו אהובה מאד על הצופים.

גילאי 7+


סדרה של צרות

A Series of Unfortunate Events

לכאורה מדובר בהצלחה מובטחת – סדרה משעשעת, הזויה ואפלולית על שלושה אחים שנקלעים לצרות מצערות מאד. בפועל, אחרי שההורים מתו בפרק הראשון והילדים הועברו לחזקתו של קרוב משפחה נצלן ומרושע – הילדים שלי פשוט סירבו להמשיך בצפייה. אחרי שפרסתי את החוויה האישית שלנו, שווה לציין שהסדרה הזו אהודה מאד על מבקרי הטלוויזיה.

גילאי 10+


כוכב הלכת המופלא

Our Planet

החרדה מפני זוועות משבר האקלים אולי מרחיקה אותנו מתוכניות שיזכירו לנו על מה בעצם כל המהומה. הנה תכנית יפה ומעוררת השראה על נפלאות הטבע, עם קריינות של דיוויד אטנבורו.

גילאי 6+


סדרות שמתאימות ל'טווינס'

אם אתם הורים לבני 10-12 כדאי לכם להכיר את המושג Tweens שמציין את קבוצת הגיל בין גילאי 9 ל-12. בעולם המהיר של היום הקבוצה הזו היא בעצם בני עשרה פחות מפותחים, שמסרבים לעשות דברים של 'ילדים' אבל לא ממש בשלים לעולם המורכב והמאתגר של בני העשרה.

החליטו על הסדרה המתאימה לפי רמת הבגרות (והציניות) הספציפית של הגוזל שלכם. באתר Common Sense יש מידע ממש מפורט על כל סדרה ועל מוקשים אפשריים בעלילה.

בנות גילמור

Gilmore Girls

סדרה סבונית למדי על שרשרת בנות גילמור: סבתא, אמא ובת. גדושה במונולוגים שנונים לצד דרמות משפחתיות ורומנטיות, זו הסדרה הנכונה לבנות עשרה משועממות. צפו בפרק אחד ותדעו אם היא מתאימה לכם: זו סדרה שמעוררת תגובות חזקות של אהבה או שנאה.

גילאי 14+


חברים

Friends

אין שום סיבה שאני אטרח לכתוב הסבר, נכון? אם יש לכם בני עשרה והם איכשהו פספסו – כרגע הרווחתם עשרות שעות של שקט.

גילאי 13+


קומיוניטי

Community

חבורת סטודנטים מגוונת הופכת לסוג של משפחה לא מתפקדת במהלך הלימודים בקולג' קהילתי עלוב. הדמויות ההזויות עושות את הסדרה, כשמפרק לפרק המופרעות שלהן הולכת ומתגברת. לא פחות משש עונות משעשעות למדי.

גילאי 14+


קימי שמידט

Unbreakable Kimmy Schmidt

למרבה הצער הסדרה השווה 30Rock לא זמינה בנטפליקס. מי שאוהב את טינה פיי יכול למצוא נחמה בסדרה המטורללת הזו פרי יצירתה (והיא אפילו מופיעה בתפקיד אורח קצר ונפלא של פסיכיאטרית שתיינית).

גילאי 14+


שרלוק

Sherlock

 

מה יכול להיות רע בעלילותיו של שרלוק הולמס שעבר לזמננו אנו ונאלץ לפענח תעלומות אכזריות ומוזרות? אבל אם הילד שלכם עף על עלילות נוטפות דם זו דרך מצוינת לגרום לו להתעניין בעלילותיו של הבלש הכי שווה בהיסטוריה.

גילאי 14+


שתפי את הפוסט

באותו נושא

דילוג לתוכן