כל הדמויות בסדרה האנטומיה של גריי

כל הדמויות באנטומיה וגריי (להוציא כמה שהן בעצמן כבר שכחו שהיו שם)…  אם להיות כנים, כנראה לא תיעדתי את כולן, אבל עשיתי כמיטב יכולתי!

מכאן ואילך הרבה ספוילרים אפשריים לכל העונות

עדיין בחיים (כרגע)

מרדית גריי (אלן פומפאו) – גיבורת הסדרה, מאנפפת ובעייתית שהייתה נשואה לדרק שפרד (חפשו ב'אינם עמנו עוד'). אישה חזקה, מרוכזת בעצמה והישגית – אין טעם לפרט את קורות חייה – די אם תקחו בחשבון שאין סבל או תלאה שהיא לא עברה. תפקיד נוכחי: ראש המחלקה הכירורגית, זוכת פרס אייברי וכוכבת רפואית. אה, עד הדרך היא גם אמא לזולה המאומצת, לאליס הקטנה ולדרק ביילי שפרד.

מירנדה ביילי (צ'נדרה וילסון) – הרופאה הקשוחה שחנכה את המתמחים בעונה הראשונה הלכה והתרככה (וזה רק הוריד מהדמות). כיום היא מנהלת את בית החולים, אם גאה לטאקר ונשואה לבן וורן.

ריצ'רד וובר (ג'ימס פיקנס ג'וניור) – מנהל בית החולים לשעבר מנהל חיים מורכבים כמעט כמו של מרדית', ששיאם בהתמוטטות דרמטית בסוף עונה 16. על הדרך הספיק להיות אלכוהוליסט, להתאלמן, לנהל רומן עם אמא של מרדית, להתחתן עם אמא של ג'קסון ולהפוך לאב (ללא ידיעתו) של מגי פירס.

אמיליה שפרד (קטרינה סקורסון) – אחותו של דרק ז"ל. כרגע היא מנתחת המוח הראשית אבל יש לה אישיו קטן של התמכרות לסמים ומסתבר שגם גידול במוח ששיבש את התנהגותה ב-10 השנים האחרונות. אחרי נישואין סוערים לאואן המחופף היא המשיכה הלאה רק כדי להיכנס להריון מלינק.

ג'קסון אייברי (ג'ס וויליאמס) – בן למשפחת אייברי העשירה. נאבק בתדמית היפיוף-מיליונר-מפונק ובימים אלה הוא מנתח בכיר במחלקת ניתוחים פלסטיים. אב להארייט מנישואיו לאפריל. רומן חמוד עם מגי נגמר במפח נפש עבור כל הנוגעים בדבר.

אואן האנט (קווין מק'קיד) – הרופא הג'ינג'י הנאה מנהל את חדר המיון ויחידת הטראומה. היה בקטע רציני עם כריסטינה, התקדם לזוגיות סבוכה עם אמיליה ובעונה 16 אימץ תינוק ורץ לזרועותיה של טדי שהפכה לאם ילדו וזרקה אותו דקה לפני טקס הכלולות. התסריטאים כבר הספיקו לשכוח, אבל הוא אמור לסבול מהלם קרב.

בן וורן (ג'ייסון ג'ורג') – בעלה של ביילי ומתמחה בכיר. התחיל כרופא מרדים ואז החליט לעשות התמחות בכירורגיה. בעונה 12 הסתבך עם מקרי רשלנות שונים. בעונה 14 הבחור התזזיתי החליט להפוך ללוחם אש, למגינת ליבה של מירנדה (יש סדרה בת שצריך לקדם, מה לעשות).

ג'ו וילסון (קמילה לודינגטון) – רעייתו של אלכס ורופאה בכירה ננטשה על ידיו בסוף עונה 16 באמצעות מכתב! אמא שלה זרקה אותה, היא חיה במכונית, היא הייתה נשואה לגבר מכה – אבל בעולם של האנטומיה כל זה לא השפיע על הצלחתה המקצועית הפנומנלית ועל הופעתה הזכה והרעננה.

מגי פירס (קלי מק'רירי) – גאונה צעירה שהפכה לראש מחלקת לב. אפריקאית-אמריקאית וגם – אתם יושבים? אחותה החורגת של מרדית' מצד אמה, בת הנאפופים של אליס גריי ודוקטור וובר! הדמיון העיקרי למרדית – האינפוף. בינתיים סימנה וי על דה-לוקה ועל ג'קסון.

אנדרו דה-לוקה (ג'יאקומו ג'יאניוטי) – המתמחה הצעיר והחמוד שמגי פירס קטפה לה לרומן סוער לא הצליח להתמודד עם עובדת היותה בכירה ממנו. אבל אל תדאגו – הוא נענש במשפט מול אלכס ןברומן מוזר עם מרדית, שאיכשהו כולם מחזרים אחריה בלי קשר לשום היגיון וטעם. בימים אלה סובל ממה שנראה כמו הקפי מניה-דיפרסיה.

טדי אלטמן (קים ראבר) – רופאת טראומה ששירתה עם אואן בצבא והייתה מאוהבת בו עד כלות לאורך שנים. הלכה, חזרה, הסתבכה, קנאה – ובעיקר צפתה בעיניים כלות בשלל נשותיו. עד שמפה לשם הוא הכניס אותה להריון (בטעות, בטעות), התגרש מאמיליה וביקש את ידה. אחרי כל הבלגן הזה היא זרקה אותו לטובת קורסיק בערב כלולותיהם.

טום קורסיק (גרג גרמן) – הגיח כדי לנתח את מוחה של אמיליה, ומיד קומם את כל רופאי בית החולים בשחצנותו האינסופית. אחרי אי-אילו הופעות אורח התגלה שהצופים מאוהבים בו (כי מאחורי החזות המחוספסת מסתתר לו לב זהב). הוא צורף לצוות בית החולים וניהל רומן עם טדי ההרה (שזרקה אותו ברגע שאואן נקש באצבעותיו).

קורמק האייס – החליף את אלכס כראש מחלקת רפואת ילדים. ברור לכל עין שהתסריטאים בונים כאן תחליף מק'דרימי עבור מרדית'. הוא בגיל הולם, אלמן עם ילדים… מוצלח מקצועית אבל לא מאיים על מעמדה ככוכבת. בקיצור – הכינו את הממחטות, כי אחרי שהרומן יתחיל אין מצב שהבחור לא יסתבך באירועים מסכני חיים.

אטיקוס 'לינק' לינקולן (כריס קארמק) – המנתח האורטופדי הבכיר ניחן בלוק של דוגמן, והתסריטאיות ממש עובדות קשה כדי שזה ייראה אמין שהוא גם רופא, גם חכם, גם רגיש, גם טוב לב וגם מוכן להתאהב בשלל רופאות שאינן דוגמניות. הכניס את אמיליה להריון בעונה 16.

קת'רין אייברי פוקס (דבי אלן) – גם אשתו של וובר וגם אמא של ג'קסון וגם הבעלים של בית החולים. בסוף עונה 16 היחסים שלה עם וובר במשבר רציני שקשה לנחש את סופו. השחקנית היא כוריאוגרפית ידועה שקשישי הצופים זוכרים מהסדרה 'תהילה'.

לוי שמיט (ג'ייק בורלי) – מתמחה. ידוע גם בכינוי 'משקפיים' שהוענק לו אחרי ששמט את משקפיו לתוך בטנה של מנותחת. התסריטאים מנסים לבנות כאן ג'ורג' חדש כאן והם כבר הספיקו להוציא אותו מהארון ולהצמיד אליו רופא נאה.

ניקו קים – הבויפרנד של שמיט הוא מתמחה בכיר אסייתי-אמריקאי יפה ומוצלח, עם אובססיה למצוינות ולב אבן.

קייסי פארקר (אלכס בלו דייוויס) – מתמחה שהוא גם גאון מחשבים. על הדרך גילינו שהוא גם טרנסג'נדר וחייל לשעבר (כולל טראומות), אבל התסריטאים עדיין לא עשו עם כל זה יותר מדי.

דאהליה קאדרי (סופיה טיילור עלי) – מתמחה. מעבר לכך שהיא עוטה חיג'אב עדיין לא שמענו עליה יותר מדי.

טארין הלם (ג'ייסי אליוט)  – מתמחה. בלונדה נאה שיושבת על המשבצת של הרופאה הלסבית המלאה ויש לה קראש מטורף על מרדית.

קארינה דה-לוקה – האחות היפה והסוערת של אנדרו היא רופאת נשים שלקחה את כל הגנים הקוליים במשפחה. אחרי סיבוב קצר במיטה של אריזונה היא המשיכה למיטות נוספות בעודה נואמת על שחרור המיניות הנשית.

אינם עמנו עוד

אלכס קרב (ג'סטין צ'יימברס) – חוץ ממרדית' הוא המתמחה היחיד ששרד מהעונה הראשונה עד לעונה 16. סחב ילדות קשה עם אבא מתעלל ואמא משוגעת. אחרי עונות ממושכות שבהן ניסו למתג אותו כגבר רומנטי ורגיש חשף את פרצופו האמיתי, זנח את ג'ו לאנחות וחזר ל(תנשמו עמוק!) איזי המחופפת. אחת הנטישות המאולצות בתולדות הסדרה נבעה כנראה ממתחים מסתוריים מאחורי הקלעים.

קאלי טורז (שרה רמירז) – או בשמה המלא קאליופה, מנתחת אורטופדית בכירה. ייצגה שני מיעוטים מקופחים: היספנים ונשים מלאות. כדי להגדיל עשות היא הפכה ללסבית ובכך מיתגה את עצמה כדמות מובילה. הספיקה גם ללדת בת לסלואן (חפשו בהמשך) ולגדל אותה עם אריזונה. בסוף עונה 12 עברה לגור בניו יורק.

כריסטינה יאנג (סנדרה או) – היא לא מתה, אבל עזבה לשוויץ או מקום דומה. אנחנו מאד מתגעגעים אליה, ומתפללים ליום שובה. הייתה מנתחת קרדיולוגית בכירה ועברה לא מעט תלאות בלא מעט עונות עד למנוסתה מהיקום של האנטומיה.

דרק שפרד (פטריק דמפסי) – חי כקדוש ומת כקדוש. כן, אתם קוראים נכון: מק'דרימי עזב את הסדרה אבל אתם עדיין לא. היה שם מהרגע הראשון ועד סוף עונה 11 בתפקיד בעלה ובן זוגה של מרדית. אה, הייתה לו גם קריירה כמנתח מוח בכיר.

מארק סלואן (אריק דיין) – מת בתאונת המטוס המיתולוגית. שכב עם אדיסון ובכך גרם לגירושיה מדרק עוד לפני תחילת הסדרה. הצטרף לצוות כמנהל המחלקה הפלסטית וניהל רומנים סוערים עם קאלי ועם לקסי. ידוע גם בכינויו דוקטור מק'סטימי.

לקסי גריי – (צ'יילר לי) רופאה מתמחה וגם חצי אחות של מרדית' מצד האבא. עד שמרדית' התרגלה אליה היא מתה בתאונת המטוס שסיבכה רבים מכוכבי הסדרה.

איזי (איזובל) סטיבנס (קת'רין הייגל) – היחידה שפיתחה קריירה משמעותית מחוץ לסדרה. בתוך הסדרה היא עברה תהפוכות שונות, כולל רומן קצת מגוחך עם ג'ורג'. אחרי גידול במוח ורומן לוהט עם אלכס היא נסה על נפשה ולא שמעו עליה מאז. נעלמה כמנתחת בכירה.

ג'ורג' אומאלי (טי. אר. נייט) – ג'ורג' המסכן התחתן עם קאלי אבל אז איזי הלוהטת פיתתה אותו. זה דחף את קאלי להעדפת נשים ואת ג'ורג' אל מתחת לגלגלי מכונית חולפת. מת כמתמחה בכיר.

פרסטון ברק (אייזיאה וושינגטון) – האקס המיתולוגי של כריסטינה. ניהל את תחום הקרדיולוגיה ונס כל עוד רוחו בו מהיקום של האנטומיה ומכריסטינה הבעייתית. הגיח לפני כמה עונות כדי לפתות גם את כריסטינה לברוח לשוויץ.

דני דוקט (ג'פרי דין מורגן) – הארוס של איזי שמת וסיבך את הקריירה שלה בצרות, אחר כך הוא גם רדף אותה בהזיות שהתגלו כגידול במוח… עזבו, לא משנה. נצפה מאז בתפקידי משנה בסדרות אחרות (האישה הטובה, המתים המהלכים).

אליס גריי (קייט בורטון) – האמא הרעילה של מרדית היא גם האמא של מגי שאותה מסרה לאימוץ. מחורפנת וביקורתית, העבירה את מרבית הסדרה עם אלצהיימר כעונש על חטאיה. מנתחת בכירה לשעבר.

אריזונה רובינס (ג'סיקה קאפשו) – רעייתה לשעבר של קאלי היא מנתחת בכירה שאפילו כריתת רגל לא מנעה ממנה לקפץ בין חדרי הניתוח. לשברון לבם של הצופים היא פוטרה ביחד עם אפריל בסוף עונה 15 כדי לעשות מקום למשכורת הנאה של מרדית (ובעולם של הסדרה – עברה לניו יורק).

אפריל קפנר (שרה דרו) – די בקטע של הברווזון המכוער, אפריל עשתה מהפך פנימי וחיצוני, התקדמה במדרג המקצועי ובסוף אפילו תפסה את ג'קסון. אז אמנם היא זכתה להתחתן עם החתיך של הסדרה, ואפילו ללדת את בתו – אבל התסריטאים בכל זאת גירשו אותה לגלות עם פרמדיק חביב.

אדיסון מונטגומרי (קייט וולש) – אשתו הראשונה של דרק, עשתה לו ולמרדית קצת בעיות עד שנדחקה הצידה. מומחית להריון ולידה.

סטפני אדוארדס (ג'סיקה הינטון) – המתמחה היפה חוטפת על הראש בלי סוף מכולם, ובעיקר מג'קסון שזרק אותה בחתונה של אפריל ורץ לזרועות הכלה. עזבה בסוף עונה 13 אחרי שהיא כמעט-כמעט מתה בהסתבכות אנטומיה אופיינית.

פני בלייק – במהלך שהותה הקצרה בסדרה המתמחה הזו הספיקה להיות אחראית למותו של דרק, לנהל רומן עם קאלי ולחרפן את מרדית. הספק נאה לכל הדעות. בסוף עונה 12 עברה לניו יורק עם קאלי.

ניית'ן ריגס (מרטין הנדרסון) – כשנכנס רופא חדש לעולם של האנטומיה כבר אפשר לצפות שיהיה שם איזה קשר משפחתי מסתורי. לפחות הפעם לא מדובר באח של מרדית' אלא בגיסו הנאה של אואן שאשתו נעלמה. חשבנו שהוא יהיה התחליף של מק'דרימי אבל אז אשתו חזרה מהמתים ו… ביי ביי מרדית.

מייגן ריגס – אחותו של אואן ואשתו של נת'ן. היא אבדה בתאונת מסוק ממש קצת אחרי שהיא גילתה שריגס בגד בה… בסוף עונה 13 גילינו שהיא חיה בשבי העיראקי ואפילו אמצה בן בשם פארוק! אחרי שחרורה מרדית הצילה אותה בניתוח חדשני ובתמורה היא חטפה ממנה את ניית'ן והעבירה אותו לקליפורניה השמשית.

מת'יו טיילור – ארוסה של אפריל שאותו היא זנחה על מזבח הכלולות לטובת בריחה מרהיבה עם ג'קסון. הבליח בעונה 14 רק כדי לאבד את אשתו בפרק טרגי. אבל אל תצטערו – זה מה שהחזיר את אפריל לזרועותיו.

כבר שכחנו מי אתם

רבקה פופ (אליזבת' ריזר) – הפציינטית המקריפה שעברה שיחזור פנים מלא, התאהבה באלכס והשתינה למרדית על הספה. אושפזה לאחר ניסיון התאבדות.

אדל וובר (לורטה דווין) – אשתו הצפצפנית של וובר שחטפה אלצהיימר ומתה.

פול סטאדלר – בעלה המכה של ג'ו הגיח לעלילה לשני פרקים קצרים, נדרס, מת ואבריו נתרמו לטובת הציבור. ביחד עמו הופיעה ונעלמה ארוסתו ג'ני.

קרלוס טורז – אבא של קאלי שאוהב אותה אבל מתקשה לקבל אותה.

תאצ'ר גריי – האבא המזניח של מרדית והאבא המסור של לקסי. נושא עמו חתיכה מהטחול של מרדית.

אלייזה מיניק (מריקה דומינק) – הגיעה לסדרה כדי להחליף את ד"ר וובר כראש תכנית ההכשרה של המתמחים ואופס… התאהבה באריזונה!

אריקה האן (ברוק סמית') – רופאת לב בכירה וקשוחה שהחליפה את ברק לזמן קצר וניהלה רומן עם קאלי.

שיין רוס (גאיוס צ'רלס) – מתמחה די מעצבן שברח עם כריסטינה לשוויץ וגרם למותה של הת'ר.

האחות אוליביה – ניהלה רומן עם אלכס ועם ג'ורג' במקביל ובאמת כבר שכחנו מי היא.

פין דנדריג' – נשבעת לכם, הייתה דמות כזו. זה וטרינר אומלל שניסה להתחרות בדרק על ליבה של מרדית׳.

סיידי האריס (מליסה ג'ורג') – מתמחה פגזית ופרועה שגררה את רעיה לפעולות פליליות.

הנרי ברטון – נישא לטדי כדי להשיג ביטוח בריאות ואז מת – בזבוז של ביטוח טוב.

אלנה קייהל – הייתה אחראית לתהליך ההבראה של בית החולים ואכלה הרבה חצץ מכיוון שמדובר בבית חולים בעייתי, אם עוד לא שמתם לב.

איליי – אח רפואי והמאהב של ביילי שנזרק עקב היותו פחות שווה ממנה.

דוקטור וויט – הפסיכולוגית המסכנה שנסתה לטפל באואן, כריסטינה ומרדית. בהצלחה עם זה!

ג'ו הברמן – שזה כל תפקידו בסדרה.

הת'ר ברוקס – העכברונת של כריסטינה שהתחשמלה למוות.

ריד אדמסון – עוד עכברונת שנורתה למוות על ידי המתנקש.

ויקראם רוי (רושי קוטה) – מתמחה בעונה 14 שניהל רומן קצר עם אפריל ועורר את כעסם של הרופאים הבכירים בגלל התנהלות לא מקצועית.

ליאה מרפי (טס פרר) – עפה מההתמחות אחרי רומן קצר עם אריזונה ושלל פשלות מגוונות. בעונה 13 הוחזרה על ידי וובר לגיחה קצרה, אבל נראה שהתסריטאים שכחו לכתוב לה את המשך התפקיד.

סאם בלו (ג'אנין מייסון) – מתמחה. חוץ משם מגניב למתמחה הנאה יש גם היסטוריה רומנטית לוהטת עם דה-לוקה, ובתחילת עונה 14 הם ניהלה איתו יחסי יזיזות-שנאה סוערים שהסתיימו בדרמטיות כשהתסריטאים החליטו להפוך אותו לטוי-בוי של מרדית.

שתפי את הפוסט

באותו נושא

דילוג לתוכן