כולנו יודעים שאפשר לשתול צמחים בתוך בלוקים של בטון (וצמיגים). הרי ראינו את זה בכל גני הילדים שבהם ביקרנו אי פעם! (שלא לדבר על בסיסי צה"ל).

המשיכה ברורה: הבלוקים הם זולים וזמינים, המים מתנקזים מהם יפה והם גם מכילים הרבה אדמה, יותר ממה שהיית חושבת.

אבל מצד שני… הם מכוערים! ולצבוע אותם לא ממש עוזר, הם נשארים מכוערים למדי.

ובכל זאת, התפתיתי ושתלתי אי-אילו זרעים וצמחים בתוך כמה בלוקים ישנים ששכבו במרפסת… מפה לשם הצמחים פרחו וצמחו, אבל הבלוקים רק הלכו והתכערו.

המצב היה חמור ביותר, אבל מתישהו התחלתי להיכנס לקטע של פסיפסים על עציצים (קורונה, שעמום, כל זה). למרבה הקסם גיליתי שיש אבני פסיפס שהן (אכן) אבנים, אבל יש גם כאלה מזכוכית! די, אין סוף לפלאות.

לקח זמן עד שהאסימון נפל: בעצם, אני יכולה לכסות גם את הבלוקים בפסיפס מגניב! זה גם ישפר את המראה שלהם וגם יספק תעסוקה לילדת סגר מבואסת.

הדוגמה

פסיפס נראה מגניב גם כשהוא סתם מבולגן, אבל אני החלטתי ללכת על צורות מוגדרות ולחפש דוגמאות. החיפוש הזה בפינטרסט הוביל אותי להמון אפשרויות.

זה מה שבחרתי, אם תקליקו כאן תוכלו לרכוש את הדוגמאות האלה:

מתוך graphicriver.img, הקליקו לרכישת התבנית

ההכנה

לפני שהתחלתי להדביק את הפסיפס ניקיתי את הבלוקים ככל האפשר משיירי אדמה וטחב.

ההדבקה

בחנויות לחומרי יצירה יש דבק מיוחד לפסיפסים… וכמובן, אפשר להשתמש במה שיש לכם בבית ולראות אם זה תופס. מה שכן, זה יוצא די יקר ובחנות לחומרי בניין אפשר לקנות ממש בזול כמות גדולה של אבקה להדבקת אריחי חרסינה (כמו באמבטיה). פשוט מערבבים בקצת מים לסמיכות של דיסה ועובדים עם שפכטל קטן. החומר יורד בקלות ומתייבש מהר, ממש קל לעבוד איתו.

אחרי שגילינו כמה נוח לעבוד עם החומר הזה החלטנו שנכסה את כל הבלוקים בטיח וניתן לו להתייבש עוד לפני ההדבקה… וכך יצרנו לעצמנו משטח חלק ונחמד ליצירת הפסיפס.

אני ובת ה-11 גילינו שקשה מאד לגייס מוטיבציה להתחיל, אבל בכל פעם שהתיישבנו מול הבלוקים בילינו שגעון. אז כל העסק לקח לא מעט זמן… זו עבודה איטית וכפייתית למדי.

הגימור

הפסיפס היפה שלכם לא יחזיק מעמד לאורך זמן בלי קצת הגנה.

בחנויות היצירה אפשר למצוא אבקה להכנת רובה שתמלא את החריצים שבין אבני הפסיפס. אחרי שלב הרובה כדאי למרוח שכבת הגנה על כל העסק – כל לכה על בסיס מים תעשה את העבודה.


מוכנים?

היכון, החל, הדבק!

שתפי את הפוסט

באותו נושא

דילוג לתוכן