ובכן.

אם מישהו נכנס לבית שלי וטוען שניסיתי כל פרויקט שיש בפינטרסט… אז כנראה שיש לו עין בוחנת.

מכל הטרנדים והפרויקטים והנפלאות בפינטרסט, שווה להציץ בעולמם של משטחי האריזה… אתן מכירות אותם: הרפסודות האלה שיושבות בתחתית של משלוחי ענק. חכמי הפינטרסט הבינו כבר מזמן שמדובר בקרשים חינם, ובתור שכאלה הם חומר גלם מעולה לפרויקטים. הנה, למשל – רק בפוסט הזה תוכלו למצוא 35 (!) רעיונות שונים להכנת עציץ ממשטח אריזה.

אני הלכתי על העציץ הכי פשוט, וכמו שזה התגלגל… מסתבר שזה לא כל כך פשוט וקל.

קודם כל צריך להשיג משטח אריזה בחינם. אני הדהמתי את בעלי כשלחשתי לו שיבקש את משטח מבעל חנות המכולת. עשרים שנות נישואין לימדו את האיש למוד הסבל לא לשאול שאלות, ועד מהרה נסענו הביתה עם בגאז' פתוח שבתוכו משטח אריזה עצום וכבד. אחרי שכולם סחבו את הדבר הענקי הזה למרפסת למעלה, הסכמתי לגלות להם שזה עומד להיות עציץ.

עציץ!!???

בסדר, אישתי היקרה. מה שתגידי.

בשלב הראשון צריך מישהו עם ידיים טובות וסבלנות (הי שוב, בעלי היקר!). המשטח שלנו מוכן להפוך לעציץ בכיף, אבל מכיוון שהגב שלו פתוח, חייבים לסגור אותו עם בד יוטה עבה.

הוידאו שלפניכם קצר ונותן הדרכה נהדרת!

אנחנו עשינו טעות פטלית והצמדנו את הבד רק למסגרת. מסתבר שחייבים להדק אותו גם לקרשים מאחורה, ואנחנו אפילו נאלצנו להוסיף קרשים… כי הבד נמתח ויצר בטן ענקית. לא משנה כמה אדמה הכנסנו, הבטן רק גדלה והעציץ לא התמלא.

אחרי שסגרתם את המשטח כדאי להציב אותו במקום הכי סופי שהוא עומד להיות בו, כי הוא עומד לשקול טונה. רק אחרי שהוא עומד וממוקם תתחילו למלא אותו באדמה.

שק אדמה של שבעים ליטר אמור להספיק לכם, ביחד עם האדמה של הצמחים עצמם. פעולת המילוי הסתבכה מאד אצלנו, כי האדמה כל הזמן נשפכה החוצה וכל השותלים יצאו מצופים יפה-יפה בבוץ.

חלק גדול מהצמחים בעציץ שלי הם סקולנטים שהרביתי בעצמי, כמו שתיארתי בפוסט הזה.

ממש לפני כמה ימים שמנו לב שהעציץ המפואר שלנו הורס בהדרגה את משטח העץ שהוא עומד עליו… אז הבעל הסובל (והחכם!! והחרוץ!!) העלה את כל העסק על שלוש פיסות עץ ועכשיו השטח שמתחת לעציץ מאוורר ויבש.

את העציץ החמודי שלי הכנתי בתחילת ימי הקורונה… כלומר לפני 4-5 חודשים בערך. מבטיחה להוסיף תצלומים בהמשך הדרך – בתקווה הוא יהפוך לקיר ירוק לחלוטין!


ורגע, לפני פרידה כדאי לדעת שיש לי לוח פינטרסט שכולו קודש לעציצים

ואם יש לכן גינה שלמה תמצאו רעיונות יפים כאן

ובגלל שאני אישית עפה על עציצים יש עוד המון פוסטים בנושא באתר! הקליקו כאן.

שתפי את הפוסט

באותו נושא

דילוג לתוכן