בתוקף תפקידי כאמא אינטרנט אני משוטטת הרבה בפורומים של אמהות, ולא מזמן נתקלתי בדיון מעניין על פיית השיניים. מסתבר שיש אמהות שרואות את כל העסק באור ממש שלילי – "למה לשקר לילדים? ואז יש אכזבה…".

יכול להיות שהן צודקות? מיד דמיינתי ילד מתוק שבא לבית הספר וכל הילדים צוחקים עליו כי הוא מאמין בשטויות, או הורים שמתיישבים לשיחה רצינית ומבאסים את הילד בגילוי דרמטי על כך שיחסיו עם הפייה היו אשליה בלבד.

אז כן, אם חושבים על זה, יש איזשהו אלמנט של צער בתגלית שזה היה סתם. אבל בכל מקרה ילדים חיים חצי מהזמן בדמיון שלהם, משחקים עם עצמם ומפטפטים עם עצמם. ובמקרה של פיית השיניים (או של סנטה קלאוס) (או של אליהו הנביא) ההורים כאילו מצטרפים למשחק.

בתור ילדה האמנתי בהמון דברים דמיוניים, ואני לא זוכרת איזה רגע של התגלות. פשוט גדלתי, והיום אני כבר (פחות או יותר) לא מאמינה בהם.  גלשתי לקצת מאמרים באנגלית בנושא ומסתבר שרוב הפסיכולוגים מסכימים איתי (כי אני תמיד צודקת! תשאלו את בעלי). סיפורים ודמיונות מהסוג הזה מפתחים כלים קוגניטיביים ואינם גורמים נזק לילד.

ובמילים אחרות – עופו על זה!!!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikki Yvanoff (@nikkiyvanoff) on

השבוע נפלה לבן האמצעי המתוק שן. לא צילמתי אותה, אז תצטרכו לדמיין: קטנה, לבנה, חמודה… אתן יודעות. שן.

כסף פיות

ובכן, הרעיון הראשון (שלקוח מפה) הוא שהכסף יהיה כסף פיות. למרבה הצער היה לנו רק שטר של 200, שזה, עם כל האהבה לפיית השיניים – ממש-ממש מוגזם. אז עשיתי כסף פיות משטר של דולר שמצאתי, וחשבתי שנסביר לילד שהפייה פשוט הגיעה מאמריקה, כמו הרבה דברים אחרים. צריך ספריי לשיער ונצנצים – מרססים את הספריי ומפזרים נצנצים והכסף הופך למכושף באופן זמני. ניעור נמרץ וזה יורד.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ❤Sara B. (@sarajay19) on

בהעדר נצנצים לכי על קיפול אמנותי:

via Pinterest

תמונת פפראצי

קבלו שתי אפלקיציות מגניבות שיאפשרו לכם להוסיף את פיית השיניים לתמונה של הילד הישן שלכם:

icaughtthetoothfairy.com

toothfairy.capturethemagic.com

אני לא סגורה על התנאים להורדת האפליקציה, אבל נסו את זה כדי שבבוקר תוכלו להציג לילד תמונת פפראצי.

1304-tooth-fairy-photo-תמונה-פיית-שיניים
מתוך toothfairy.capturethemagic.com

מכתב מהפייה

אפשר להשאיר לילדים מכתב… (מהפייה, מן הסתם),  ועל הדרך להשחיל מסר חינוכי.

בפוסט הזה מצאתי מכתב לדוגמה ובו כתוב (בערך):

"קלייר, תודה שהשארת לי שן יפה כל כך. אני חושבת שזו השן הכי לבנה ומצוחצחת שאספתי השבוע. המשיכי לצחצח ולשמור היטב על השיניים שלך, במיוחד על השיניים הקדמיות שאותן אאסוף בהמשך. שלך – פיית השיניים."

1302-tooth-fairy-letter-מכתב-פיית-שיניים
מתוך sinceaugust16th.blogspot.co

ראיתי אפילו מכתב מפיית השיניים שבו היא מתלוננת שהחדר כל כך הפוך שהיא לא יכלה להשאיר את המתנה, והיא תחזור בהמשך לבדוק את המצב. אבל זה כבר נראה לי סתם לכלוך, ולא פייר לנצל כך את פיית השיניים לעניין לא רלוונטי בעליל.

אווו…. מכתב מיניאטורי

אם את באמת רצינית לכי על מכתב שמתאים לגדלה של הפייה (התמונה מכאן):

מתוך telegraph.co.uk

טביעות רגל של הפייה

מצאי נעל קטנטנה (אפשר פשוט לגזור תבנית מקרטון), שימי אותה על השטיח ופזרי סביבה טלק או נצנצים, כדי לייצר טביעות רגליים קסומות (התמונה מכאן):

1301-magic-footprints-טביעות-רגליים-קסומות
מתוך thepartyartisan.co.uk

מה פיית השיניים עושה עם כל השיניים שהיא אוספת?

שאלה מטרידה, נכון?! בשיטוטי נתקלתי בתשובה הבאה: "היא שומרת אותן בשביל תינוקות חדשים." הגיוני!

טוב… הנה הערכה שהכנתי לבן שלי. הייתי בטוחה שהוא יתעורר וישמח עד השמיים:

1303-tooth-fairy-gift-מתנה-פיית-שיניים

אבל. בשש בבוקר הילד התייצב ליד המיטה שלנו, כמעט בדמעות, והודיע נחרצות שאין פיית השיניים כי "עובדה שהיא שכחה לקחת את השן!" ואכן, בעלי הגאון, שכל החלק שלו בתרמית היה לשים את המתנה מתחת הכרית, שכח את העניין הקטן הזה.

וחוץ מזה, טען הילד, "רואים שהתמונה לא אמיתית" (זה מה שקורה כשאמא מתקמצנת ומנסה לזייף את התמונה בעצמה). ויותר מהכל, "איזו מין פיית שיניים משאירה רק דולר אחד שלא שווה כלום?!" בסופו של דבר סגרנו שנקנה ממנו את הדולר בעשרים שקל, ועוד הרגשנו שיצאנו בזול כי לפחות הוא הפסיק לבכות.

כי לפעמים אפילו הקסמים לא עוזרים.

פורסם לראשונה באפריל 2013

וב2017 הוספתי עוד כמה רעיונות שווים!

שתפי את הפוסט

באותו נושא

דילוג לתוכן