השבוע על הבמה עולה טל טנא-צ'צ'קס המגדירה את עצמה כמעצבת ואמנית חוצפנית והרפתקנית. טל יוצרת עבודות אמנות מצעצועים ישנים וממוחזרים.  זה מה שטל מספרת על הרעיונות, הערכים והחומרים שאיתם היא עובדת:

יכולתי למצוא איזה יבואן ולקנות המון המון צעצועים בשקל, יכולתי להזמין סטוק צבעוני ממפעל בסין הרחוקה, אבל בחרתי לצאת למסע וללקט צעצוע ועוד צעצוע, שקית ועוד שקית…

מלבד הערכים האקולוגיים, המסע הזה של איסוף הצעצועים יוצר לי מפגשים ורגעים קסומים:

כך פגשתי את לילך, שהייתה החברה הכי טובה בתיכון (ולא ראיתה אותה שנים) שהעניקה לי מכל טוב מגירות הילדים, את אוריין בן הארבע שויתר על אלה שנשברו ועל אלה שהוא לא משחק בהם יותר. התרגשתי מאדם מתל אביב שהסכים להעניק את אוסף הגוגוסים הענק שלו, ממורן שאספה מהשכנות, מליאת שכל יום סימסה שהיא מצאה עוד משהו ממש קטן, מטל שעובדת עם חנוך פיבן והכניסה אותי למרתף ההפתעות שלה והעמיסה שקיות, מנומי שהעניקה לי גודיז מהאוסף המיתולוגי שלה, מאיילת שבמיוחד שלחה לי חבילה עם פלסטיקים בדואר רשום וככה היא הכירה אותי (:

יש כאלה שמשאירים שקיות מפוצצות צעצועים ליד שער הבית שלי, וכאלה שמשאירים שקיות ליד דלת ביתם.

יחד אנחנו קוראות לכן ומבקשות – אל תזרקו צעצועים!!

פסח לפנינו וזו הזדמנות נהדרת לנקות, למיין ולשים בצד את כל הבובות הישנות, הבראציות והברביות, הרובוטים, המכוניות החורקות, הקינדרים, הגוגוסים, הסביבונים, הכתרים של הנסיכות והאביזרים שנשארו מפורים (גם אם הם שבורים).  טל תאסוף אותם ותשתמש בהם כחומר גלם לעבודות שלה, לסדנאות ולפעילות קהילתית.

הצעצועים ישולבו בעבודות, וחפצי הילדות האהובים שלכם ימשיכו לשמח ילדים ואנשים במקום להגיע לסוף דרכם בערימות האשפה.

צרו איתה קשר והיא (או חבר/ה) תגיע אליכם, ואם אתם גרים רחוק – בתל אביב, פתח תקווה, כפר סבא ואפילו באר שבע – היא כבר תמצא את מי שיאסוף או יקבל אותם עבורה, לקידום האמנות ולסביבה ירוקה.

הפייסבוק של טל

הנה מדגם מהעבודות שלה:

***

במדור הבמה אני מציגה אחת לשבוע עסק או יוזמה שעשויים לעניין את קוראות האתר. למדור העדפה חזקה לעסקים של נשים וליוזמות שידברו לליבן של נשים ואמהות.

איני מקבלת דבר תמורת הקידום על הבמה, ואין באפשרותי לבדוק את איכות השירות המוצע.

יש לך עסק, יוזמה, מטרה או יכולת שחשוב לך לקדם? ספרי לי.

שתפי את הפוסט

באותו נושא

הבמה: Perfect Braids

כל ילדה רוצה צמות של נסיכה… אבל לא כל ההורים הם קולעים מדופלמים. היום על הבמה – קורס לצמות מושלמות!

קרא עוד »
דילוג לתוכן