בבלוג קליל זה לא ניכנס לשאלות ברומו של עולם כגון: איך ומתי קרה שבכל כיתה יש ילד אחד לפחות שאלרגי למשהו אחד לפחות? העובדה היא שכשהייתי ילדה בקושי ידעתי שיש דבר כזה 'אלרגיות', ועכשיו בת החמש שלי מסבירה לי בכובד ראש מה זה בדיוק גלוטן ומה מותר (או אסור) לחברה שלה לאכול.

מכיוון שאין לנו איך לשנות את המציאות – בואו ננסה להתמודד איתה. נגיד, למשל, שאנחנו רוצים לערוך מסיבה בבית ולהגיש כיבוד שגם החבר עם הצליאק יכול ליהנות ממנו. חיפשתי ברשת ולא מצאתי מאמרים שיתנו לי מידע, בקטנה, על מה מותר לי להגיש. אז צלצלתי לאמא של החברה של הילדה וזה המקום להודות לה על המידע שמופיע בפוסט שלפניכן.

נתחיל בכך שכדאי לאשר הכל עם ההורה המוסמך של האורח כדי לא ליפול בגלוטן. אני למשל ערבבתי בתום לבי קצת משמשים מיובשים בתבשיל ורק אז גיליתי שפירות מיובשים זה לא-לא-לא, כי הם עשויים להכיל גלוטן ושאר מרעין בישין.

אז מה כן?

קודם כל, ברור. פירות וירקות טריים (למרות שתרשו לי לגלות לכן בסוד: הילדים מעדיפים ממתקים וחטיפים).

רצוי להעדיף מוצרים ארוזים ואז לבחון את המידע שעל האריזה בקפידה. הכי עדיף זה מוצרים שכתוב על האריזה שלהם בפירוש: "נטול גלוטן". אם יש טבלה של רכיבים אלרגניים ולא רשום בה גלוטן – מותר להסיק על דרך השלילה שהמוצר הזה בטוח. ולבסוף – בהיעדר טבלה יש לבחון את רשימת הרכיבים ולחפש אחר גלוטן. עקרונית לפי חוק החברות מחויבות לסמן כשיש גלוטן.

אנחנו החלטנו להגיש במסיבה שלנו צ'יפס של תפוגן שאותו נאפה בתנור. לפי האמא שאיתה שוחחתי זה בסדר, אבל כדאי לוודא על השקית הספציפית כי יש סוגים שונים.

בנוסף, נגיש נקניקיות שאותן אבחר בסופר לפי רשימת הרכיבים. גורו לכן חברות הנקניקים, כי אני אבחר אך ורק במי שטרחה ופרסמה רכיבים אלרגניים!

העוגה

לגבי העוגה צריך לחפש מתכון מתאים וגם מוצלח.

עוגיות מרנג (מתכון בפוסט מכינים מרנג מושלם) לגמרי עושות את העבודה, וגם טריק נחמד בפוסט נשיקות חד קרן.

באתר הזה תמצאו תערובות עוגה ללא גלוטן. יפה להם! פתרון קל ונוח.

1049-mousse-chocolate-layers-מוס-שוקולד-שכבות

חטיפים ללא גלוטן

דווקא בחטיפים יש מבחר גדול:

במתוקים לכו על אצבעות קינדר, M&M, מקופלת, סוכריות על מקל של יוגוטה. מרשמלו וטופי של כרמית. פופקורן מתוק, סוכריות גומי של תנתה (בהקשר של סוכריות גומי כדאי לדעת שכל הפס חמוץ למיניהם כן מכילים גלוטן).

במלוחים תוכלו להינות מאפרופו, דובונים, חלק מסוגי הפופקורן וחלק מסוגי התפוצ'יפס.

בדקו את האריזות ליתר בטחון כי חברות הממתקים מחדשות כל הזמן.

שורה תחתונה, אפשר להתארגן בקלות על כיבוד שמתאים לאורח עם הצליאק!

וכשהוא נהנה, כולנו נהנים יותר.

ועכשיו כולם להחזיק לי אצבעות, ולשלוח לי אנרגיות חיוביות לקראת מסיבת פיג'מות עצבנית של לא פחות מחמישה בני 10 פעילים ביותר!

שתפי את הפוסט

באותו נושא

דילוג לתוכן