"אין לי מושג איך היא עושה את זה" – קראתי את הספר, ראיתי את הסרט, ושניהם נוגעים בדרך מרפרפת והוליוודית בבעיה המאוד אמיתית של האמא המודרנית…

כאילו, לא, באמת, מה הבעיה?

שתי משרות מלאות, 3.5 ילדים, אוכל בריא, חוגים מעשירים, זמן איכות, לא לצעוק, לא להתחרפן וכל זה מהאוברדראפט הנצחי שלא נגמר.

אולי שמתן לב לכך שבין שאר הדרישות המלחיצות שיש מהורים היום נוסף לו עניין האוכל המעובד… בעוד שהאמהות שלנו חיממו עבורנו שניצלונים קפואים והרגישו איכשהו בסדר – אנחנו טובעות בזרם אינסופי של אזהרות, תוכחות והפחדות. יותר מדי סוכר, יותר מדי מלח, יותר מדי שומן… זה מה שיש באוכל המעובד הזה שכל כך קל לשים במיקרו לדקה והילדים כל כך אוהבים.

ומה יוצא מכל זה? כן… אמא, תחזרי לך למטבח. גם את אבא הידיעות האלה שולחות למטבח, אבל מכיוון שהוא לא יצא מהעבודה לפני שמונה בערב מאז שהוא היה בן עשרים ושלוש – אפשר לשלוח אותו למטבח עד מחר. הוא פשוט לא יגיע.

בין שאר תמונות נפלאות ואמהות כפייתיות בפינטרסט יש את סוגת ה

"אולי לכן אין מושג איך היא עושה את זה אבל אני עושה את זה מתוך שינה עם הידיים קשורות מאחורי הגב"…

ולמרות שהאמהות האלו מעוררות בי התנגדות מסוימת, התעמקתי קצת בפוסטים שלהן כדי לנסות להבין איך הן מסתדרות עם כל הבלגן של בישול בריא באפס זמן.

השבוע, חברות, הילדים שלי וגם ההורים שלהם אכלו בריא, ישבנו לארוחת ערב משותפת, כשחברים קפצו בהפתעה הכנתי גם עוגיות תוצרת בית וגם מרק ירקות ריחני. וכל זה בחיוך ובלי לחץ, בזמן קצר ועם מטבח נקי. האם מרי פופינס באה לבקר? דווקא לא… פשוט לקחתי לי 4 שעות ביום שישי כדי להכין אוכל להמשך השבוע.

ירקות

את הסלט הירוק לא חתכתי אבל שטפתי וייבשתי את העלים. אכלנו אותו ביום ב' בערב והוא היה רענן ופריך. אפילו את הרוטב הכנו מראש! את סלט הכרוב והגזר חתכתי וגיררתי, כמו בסופר אבל הרבה יותר בזול, והכנו אותו בדקה עבודה ביום א' בערב וגם הוא נשמר היטב. את הכרובית חתכתי לפרחים. כשהוצאתי אותה לאפייה ביום ג' היא היתה קצת רכה, אבל מלכתחילה היא לא הייתה מהממת. הסלק נשאר טעים גם אחרי 5 ימים. ומרק הירקות הקפוא היה הצלחה כבירה, שילוב של ירקות שחתכתי ושעועית וחומוס קפואים קנויים. עם עצמות, וקצת כרישה שהקפאתי לחוד וטיגנתי בהתחלה… וקצת עדשים אדומות… יצא מעולה. וגם הספיק לשני סיבובים.

בשר

זה טריק ישן שלמדתי מאמא שלי: אני מכינה בשר- בצלי ואז פורסת- או שאני קונה אותו חתוך לקוביות מראש. אחרי לילה במקרר אני מסירה את השומן ושומרת אותו במנות קפואות עם מעט מהנוזלים שלו. תוספת מעולה ופשוטה למרקים, תבשילים…. וקציצות (שאותן לא הכנתי הפעם)- אני מטגנת מבחוץ ומקפיאה אותן ככה, חצי מבושלות. גם אותן אפשר להוסיף לתבשילים שונים. חברה שלי מצפה שניצלים ומקפיאה- ואז מחזירה ישר לטיגון. בעיני זה פחות טעים כך אבל הרבה פעמים אני מקפיאה שניצלים שהכנתי לטובת הילד התורן שלא סובל את מה שבישלתי היום. רוטב בולונז- המתכון החביב עליכן כפול שתיים ומוקפא בשתי מנות.

615-freeze-bolognese-sauce-להקפיא-רוטב-בולונז

 605-freeze-cooked-meat-להקפיא-בשר-מבושל

מאפים

בצק פיצה- מחולק למנות ומוקפא. בהמשך השבוע אפיתי פיצות מעולות בכמה דקות עבודה. עוגיות שוקולד צ'יפס- כמות של 90 עוגיות בערך, שזה הרבה יותר מדי לפעם אחת, מחולקת לשלוש ומוקפאת.

614-freeze-pizza-dough-להקפיא-בצק-פיצה

 603-freeze-cookie-dough-להקפיא-בצק-עוגיות

למען הגילוי העיתונאי הנאות עלי לציין שהמטבח שלי נראה כאילו עבר עליו הוריקן עצבני במיוחד במהלך ההכנות לעייל. טוב, נו. קבלו הוכחה:

610-messy-kitchen-מטבח-בלגן

הי, יש לי עוד רעיון על איך להיות סופר אמא.אוכל קנוי!!! ולא בריא! אפס עבודה. אבל כקונספט עקרוני, הנה, יש לנו מושג איך היא עושה את זה.

612-pizza-פיצה

607-cookies-עוגיות

מאחלת לך…

שפע יעילות

שתפי את הפוסט

באותו נושא

דילוג לתוכן