הו כינמת שלי. נמאסת לגמרי! … מצד שני, תנו לי לספר לכן מה קורה במנהטן כשמוצאים כינים אצל ילד אחד ויחיד:

מתקשרים לכל ההורים.

אורזים תיקים, מעילים, כובעים, וכל אביזר אחר שהגיע עם הילד מהבית בשקיות זבל ענקיות.

מגרשים את הילדים הביתה עם הוראות נוקשות לעשות מבצע חפיף.

למחרת מעמידים מורות במדרגות שלא מכניסות לכיתה אף ילד עם כינים או ביצים. הביצים שנמצאו מודבקות לפיסות סלוטייפ כראיות חגיגיות.

כל הילדים שגורשו (והאמהות שלהם) עומדים על המדרגות ובוכים.

2034-hairdo-girl-תסרוקות-ילדות

אז בארץ טרם הגענו, וכנראה לעולם לא נגיע, למחוזות נאציים שכאלה (למרות שבסקר הזה נמצא שישנן גם אמהות ישראליות שחוות את הכינים ככישלון אישי וחושבות שצריך לא לאפשר כניסה לילדים עם כינים).

מצד שני… בארצנו החמה והסובלנית הכינים חוגגות כמו מיילי סיירוס וג'סטין ביבר ביחד. אז מה עושים? ליקטתי עצות פינטרסט ושאלתי בשטח (יש לי חברה גננת!!) ואני חוזרת אליכן עם שלל תובנות.

פתרונות שכיחים ומוכרים

החברה הגננת מבטיחה שמסרק אסי 2000 הוא פתרון פלא מדהים. אני אבדוק את זה בשבילכן ממש היום, לצערי הרב, כי בת שלי סיפרה לי אתמול בחביבות שי"תושים עקצו אותה מתחת השיער". לטענתה של חברתי המסרק מוצלח מכיוון שיש לו ספירלה על כל שן והוא צפוף במיוחד.

יש פתרון מוכר פחות, אבל שכיח יותר ממה שהייתן חושבות: אם אי אפשר לנצח אותן, נצטרף אליהן. במילים אחרות, פשוט לחיות עם הכינים בדו-קיום ולהתגרד בכיף. מה בעצם הנזק שייגרם אם פשוט נשאיר את הכינים על הראש? מסתבר שמעבר לעובדה שכולם ישנאו את הילדים המכונמים שלנו, גירודי הקרקפת עשויים להוות פתח לזיהום. אכן, בעיה.

פתרון שכיח אחר: תרגילים בהכחשה. הילד לא התגרד ממש עכשיו… לא באמת ראיתי שום דבר… אולי באמת יתושים עקצו את הילדה שלי בראש? זה טבעי שמתגרדים בקיץ, כי מזיעים. קבלו עצה מניסיון אישי: ניסיתי את כל התרגילים האלה, והם תמיד נגמרים עם כינים ענקיות על המסרק.

מה לגבי טיפול סביבתי? האם נכון לכבס את המצעים, לאטום את הדובי בשקית ניילון למשך שבועיים, לחטא את הספות ועוד שלל עצות שקיבלתי בדף המפורט בעוצר הכינים האמריקאי? במציאות של הארץ שלנו, הכינים הן חלק מהחיים, וההתמודדות איתן צריכה להיות שגרתית (סירוק יומיומי בתקופות של הפצצה). בכל מקרה הכינים שורדות עד יומיים אם הן לא על ראש אנושי, אבל הן נחלשות ויכולת ההדבקה שלהן קטנה. שורה תחתונה: מומלץ לכבס את ציפיות הכריות, כובעים ובעיקר מגבות, להשרות מברשות במים רותחים ולהתפלל.

241-girl-hairdo-תסרוקת-ילדה

תרופות סבתא

נפתח באזהרה: אל תמרחו שמנים אתריים, ובכלל… שום דבר… על ראשים של תינוקות מתחת גיל שנתיים.

מעולם לא הוכח מדעית ששמן רוזמרין דוחה כינים. אני יודעת, אני יודעת… השמן ממש מציל המון אמהות וילדות עבות צמות! אני רק אומרת שזה לא הוכח מחקרית, ואני אישית לא סובלת את הריח.

בכל מקרה, שמן רוזמרין תוצרת בית מכינים כך: ממלאים בצפיפות בקבוק בענפי רוזמרין ומכסים בשמן זית. 10 ימים באור שמש ישיר ולאחסן במקום קריר ואפל. בשוק קיימים גם שפע מוצרים שאמורים לשמש למניעה ומכילים רוזמרין בצורות שונות.

חומץ, מיונז, מרגרינה, שמן תינוקות, מסיכה לשיער – מורחים באהבה כמות גדולה, משאירים על השיער כשעה ומסרקים. הרעיון הוא שהכינים נחנקות בתוך החומר השמנוני. עובד? לא עובד? כל אחת ואמונתה. חובה לחזור על ההפקה לפחות פעם אחת נוספת אחרי 8-10 ימים.

תרחיץ פירות וירקות של סאן סמייל – קראתי על אנשים שנשבעים בו. חופפים פעמיים: פעם אחת עם שמפו וכפית תרחיץ, מחכים 5 דקות ושוטפים. אחר כך רק עם כפית תרחיץ, ושוטפים. התרחיץ אינו רעיל.

סבון סטאפיל: להיט לוהט בארצות הברית. קנו בבית מרקחת סבון Cetaphil והרטיבו איתו היטב את השיער. המתינו שתי דקות וסרקו היטב. יבשו את השיער עם מייבש שיער, זה ייקח הרבה זמן. השאירו את הסבון על השיער היבש שמונה שעות לפחות. חפפו היטב, וחזרו על התהליך פעמיים נוספות: אחרי שבוע, ואחרי שבועיים. הסבון אינו רעיל ופתרון זה מומלץ רפואית עם סיכוי הצלחה של 97%.

שמן עץ התה (אחרי גיל שנתיים בלבד) מוסיפים לכף קרם לחות לשיער (או שמן שקדים) 2 טיפות שמן עץ התה ומושחים היטב. מחכים רבע שעה, מסרקים ושוטפים. חוזרים על הטיפול יום כן, יום לא.

סירוק יומיומי והידוק הצמות – מומלץ ביותר. זו לא תרופת סבתא, זה פתרון בדוק!

למשקיעניות בלבד: חומץ תפוחים ושמן קוקוס – שטפו את השיער היטב בחומץ והמתינו שעה. מרחו את השיער היטב בשמן קוקוס וחכו יום תמים. סרקו היטב וחפפו. אם הכינים ישרדו את זה הן גיבורות, וכך גם הילדה שסבלה את ההליך מרחיק הלכת.

אסור לשימוש – סולר, נפט ושאר חומרים רעילים ומסוכנים שאמנם הורגים את הכינים אבל אינם בריאים לילדים החביבים עלינו.

234-girl-hairdo-תסרוקת-ילדה

תכשירים כימיים (או… מה התכשיר הכי טוב?)

במאמר הזה בהארץ מצאתי את הציטוט החמוד הבא:

"…כשהתחלתי את הסטאז' שלי בבית המרקחת, עברתי הדרכה מזורזת על תכשירים לכינים. זה היה בערך כך: "קיימים שלושה סוגי תכשירים – הכימיים, הפיזיקליים והטבעיים. הכימיים הם חומרי הדברה שפועלים על מערכת העצבים של הכינה. הם זולים ויעילים אבל הטיפול עלול להיכשל בגלל העמידות שהתפתחה אליהם. הפיזיקליים הם חומרים שפועלים במנגנונים של ייבוש או של חנק הכינה. הם יקרים יותר וחדשים יחסית בשוק אבל אין כלפיהם עמידות והם מתאימים לקהלים רחבים יותר. מהטבעיים תשכחי – הם עוזרים בעיקר לכיס של היצרן".

אנחנו מעולם לא התפתינו לתכשירים הטבעיים, בגלל שראיתי כל כך הרבה אמהות ניו-יורקריות מייבבות אחרי שהן נשבעו בשמן אורגני מיוחד כזה או אחר…

מעולם התכשירים המייבשים ניסינו את Resultz, אבל הכינים הירושלמיות שלנו פשוט צחקו עליו… למרות שהם נשבעים שזה הורג 97% מהכינים, אנחנו כנראה נפלנו בצד הרע של הסטטיסטיקה.

הדרין ONCE עובד יפה על הכינים הפרטיות שלנו… שימו לב שהחפיפה אחר כך ממש קשה, ואפילו ילדים גדולים יזדקקו לעזרה. אם השיער נשאר שמנוני נסו סוג אחר של שמפו, וממש מהחפיפה הראשונה – אל תחסכו בכמויות השמפו.

לפי מה שאני קוראת ברשת – אם משהו לא עובד על הכינים הפרטיות שלכן כדאי לנסות חומר אחר… ובעיקר: לסרק, לסרק, לסרק. מה יש?! זה רק עד סוף היסודי.

דאגות מיותרות

לא נדבקים בבריכה (למרות ששימוש משותף במגבות כן עשוי להדביק).

לא נדבקים מחיות מחמד.

וגם לא בארגז החול.

הכינים לא יישארו לנצח: כינים נפוצות במיוחד אצל ילדים בגילאי 5-11, אז צריך פשוט לשרוד עד יעבור זעם (ואז יהיו לך בני עשרה, שזו בעיה אחרת לגמרי).

הכינה אינה קופצת, כדי להידבק צריך להצמיד ראש לראש.

כינים אוהבות גם ילדים נקיים, הידבקות בכינים לא אומרת כלום על רמת הטינופת של ילדינו.

כינים לא מעדיפות שיער ארוך, אז תחסכי מהילדה את הטראומה של תספורת קצרה.

זה קורה לכולם – זה לא שהכינים שונאות אותך אישית. אין (כמעט) בית ישראל שנחמה לא ביקרה בו.

235-girl-hairdo-תסרוקת-ילדה

רוצים עוד? כל הקישורים וכל המקורות בתרופות סבתא: פוסט מסכם.

פורסם לראשונה ביולי 2015

ויש לי גם לוח פינטרסט שכולו קודש לתרופות סבתא

שתפי את הפוסט

באותו נושא

דילוג לתוכן